لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۴

نشست اتحاد علیه ایران اتمی/ ریچاردسون: آمریکا باید در توافق هسته‌ای بماند


بیل ریچاردسون سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل می گوید ایران به دنبال سرمایه گذار خارجی است و همین می تواند اهرم فشاری علیه انحراف های جمهوری اسلامی از توافق هسته ای باشد. باید فشار بیشتری بر ایران به خاطر فعالیت های تروریستی در یمن و سوریه وارد آورد.

وی افزود: من موافق خروج آمریکا از توافق هسته ای نیستم، هزینه خروج از توافق برای آمریکا بیشتر است. باید آن را با وجود نقایصی که دارد، ادامه داد. در صورتی که آمریکا از توافق هسته ای خارج شود، این تاثیر منفی بر روابط آمریکا با متحدان اروپایی خواهد گذاشت.

آقای ریچاردسون این سخنان را در نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی» بیان کرد. این گروه یکی از لابی قدرتمندمخالف برجام است که در نیویورک روز سه شنبه همزمان با آغاز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل این نشست را با حضور گروهی از سیاستمداران کنونی و پیشین آمریکایی و بین المللی برگزار کرد.

هدف از برگزاری نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی»، بررسی ابعاد سیاسی و اقتصادی برجام برای ایران و جامعه جهانی بویژه آمریکاست.

ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام پایبند نیست. تاکنون دولت آمریکا از مان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ، دوبار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده اما به خاطر آنچه تخلفات ایران نامیده می شود، گفته شده او در ماه اکتبر قصد ندارد پایبندی ایران به برجام را تایید کند.

همزمان رئیس جمهوری ایران در نیویورک تهدید کرده، خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.

آمریکا می گوید ایران با کمک به گروه هایی مثل حزب الله و حماس، در بی ثبات سازی منطقه نقش دارد و برنامه موشکی این کشور نقض قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته ای (برجام) است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG