لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۳

نشست اتحاد علیه ایران اتمی/ فیصل: آمریکا علیه ایران با مستقل‌ها متحد شود


تركی الفيصل بن عبد العزيز آل سعود می گوید رژیم ایران هرگز تمایل خود برای سیطره بر منطقه را مخفی نکرده است. آنها به سخنان آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی استناد می کنند که خواستار صدور انقلاب شده بود.

این عضو خانواده سلطنتی عربستان افزود: آمریکا و عربستان سعودی باید اقدامات بیشتری در منطقه انجام دهند و یکی از راهها می تواند برقراری ارتباط با افراد سرشناس و مستقل باشد. افرادی مثل مقتدی صدر یا حتی عمار حکیم به خاطر استقلال شان و شناخت شان در کشورهایی مثل عراق می توانند مانع نفوذ ایران شوند و سفارت آمریکا باید در کشورهای خاورمیانه فعالتر باشد.

آقای تركی الفيصل این سخنان را در نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی» بیان کرد. این گروه یکی از لابی قدرتمندمخالف برجام است که در نیویورک روز سه شنبه همزمان با آغاز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل این نشست را با حضور گروهی از سیاستمداران کنونی و پیشین آمریکایی و بین المللی برگزار کرد.

هدف از برگزاری نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی»، بررسی ابعاد سیاسی و اقتصادی برجام برای ایران و جامعه جهانی بویژه آمریکاست.

ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام پایبند نیست. تاکنون دولت آمریکا از مان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ، دوبار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده اما به خاطر آنچه تخلفات ایران نامیده می شود، گفته شده او در ماه اکتبر قصد ندارد پایبندی ایران به برجام را تایید کند.

همزمان رئیس جمهوری ایران در نیویورک تهدید کرده، خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.

آمریکا می گوید ایران با کمک به گروه هایی مثل حزب الله و حماس، در بی ثبات سازی منطقه نقش دارد و برنامه موشکی این کشور نقض قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته ای (برجام) است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG