لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

نشست اتحاد علیه ایران اتمی/ دنیس راس: ایران از دشمنی با آمریکا کوتاه نمی‌آید


Dennis Ross
Dennis Ross

دنیس راس دستیار سابق پرزیدنت اوباما و از موسسان «اتحاد علیه ایران اتمی» می گوید: رژیم جمهوری اسلامی ایران که ریشه در ولایت فقیه دارد، در دشمنی و خصومت علیه آمریکا کوتاهی نخواهد کرد. هدف رژیم ایران در عراق و سوریه این است که بر این دو کشور سیطره پیدا کند و به آب های دریای مدیترانه برسد.

وی افزود: سیاست آمریکا باید پر کردن خلاء بعد از داعش باشد و از گذشته ها و تجربه خلاء قدرت بعد از صدام و حضور و رشد ایران در آنجا درس بگیرد.

آقای راس این سخنان را در نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی» بیان کرد. این گروه یکی از لابی قدرتمندمخالف برجام است که در نیویورک روز سه شنبه همزمان با آغاز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل این نشست را با حضور گروهی از سیاستمداران کنونی و پیشین آمریکایی و بین المللی برگزار کرد.

هدف از برگزاری نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی»، بررسی ابعاد سیاسی و اقتصادی برجام برای ایران و جامعه جهانی بویژه آمریکاست.

ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام پایبند نیست. تاکنون دولت آمریکا از مان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ، دوبار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده اما به خاطر آنچه تخلفات ایران نامیده می شود، گفته شده او در ماه اکتبر قصد ندارد پایبندی ایران به برجام را تایید کند.

همزمان رئیس جمهوری ایران در نیویورک تهدید کرده، خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.

آمریکا می گوید ایران با کمک به گروه هایی مثل حزب الله و حماس، در بی ثبات سازی منطقه نقش دارد و برنامه موشکی این کشور نقض قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته ای (برجام) است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG