لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

یک عضو شورای نظارت بر صدا و سیما: "روسا به پشتوانه انتصاب رهبر به شورا پاسخگو نیستند"


تصویری از مراسم معارفه محمد سرافراز، رئیس پیشین سازمان صدا و سیما در حضور رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی
تصویری از مراسم معارفه محمد سرافراز، رئیس پیشین سازمان صدا و سیما در حضور رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی

همزمان با استعفای رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی و انتصاب رئیس جدید از سوی آیت الله خامنه‌ای، یک عضو شورای نظارت بر صدا و سیما به شدت از عملکرد این نهاد انتقاد کرد.

رمضان شجاعی کیاسری، نماینده دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی و عضو شورای نظارت بر صدا و سیما روز چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت) در گفت و گو با خبرآنلاین از بی اعتنایی روسای این سازمان به خواسته‌های شورای نظارت بر صدا و سیما انتقاد کرد.

آقای شجاعی کیاسری در این باره گفت: "ما هيچ ابزاری برای اين نظارت نداريم و نظارتمان هم ضمانت اجرايی ندارد، از اين رو عملا نظارت ما بر صداوسيما استطلاعی است نه استصوابی."

این درحالی است که به گفته او، بر اساس قانون اساسی و مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نظارت بر صداوسيما بايد بر عملکرد این سازمان نظارت کند و اين نظارت دامنه گسترده‌ای از توليد محتوا تا تبليغات و بودجه را در بر می گيرد.

آقای شجاعی کیاسری در این گفت و گو از قدرت و اختيارات مطلقه روسای سازمان صداوسيما سخن گفت که به پشتوانه انتصاب از سوی رهبر جمهوری اسلامی، زير بار نظارت نمی روند و به مکاتبات اين شورا مرتب پاسخ نمی دهند.

این عضو شورای نظارت بر صدا و سیما به گستردگی دامنه و مخاطبان رسانه‌های مجازی اشاره کرد و گفت که صداوسيما با همه "يال و کوپالش" گاهی از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شکست می خورد.

در پی کناره گیری محمد سرافراز از ریاست سازمان صدا و سیما، رهبر جمهوری اسلامی عبدالعلی علی عسگری را به این سمت منصوب کرد.

آیت الله خامنه‌ای در حکم انتصاب آقای علی عسگری سفارش کرد که سازمان صدا و سیما در فضای مجازی حضور موثر داشته باشد.

XS
SM
MD
LG