لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۷

دو شبکه صدا‌وسیما به‌دلیل «کمبود مخاطب» تعطیل می‌شود


 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

دو شبکه دیگر صداوسیمای جمهوری اسلامی به دلیل «کاهش شدید مخاطبان» در معرض تعطیلی هستند.

روزنامه «کیهان» چاپ تهران، که زیر نظر نماینده مستقیم آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی اداره می‌شود در شماره روز شنبه یکم مردادماه از «تعطیلی قریب‌الوقوع» دو شبکه‌ با هدف «چابک‌‌سازی» رادیو و تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی خبر داده است.

از سوی دیگر، روزنامه «خراسان» چاپ مشهد و نزدیک به روحانیون سنتی حاکم بر ایران در شماره روز بیست و ششم تیرماه خود نیز در این ارتباط با استناد به «نظرسنجی صداوسیما» که در آن برنامه «عصر جدید ۳» در خردادماه ۱۴۰۱ با جلب «۴۴.۴ درصد» مخاطب، «پربیننده‌ترین برنامه تلویزیون» معرفی شده و برنامه «خندوانه» با «۳۹.۲ درصد بیننده»، دومین برنامه پرمخاطب این رسانه اعلام شده، نوشته بود: طبق نظرسنجی خودتان، هیچ برنامه‌ای «حتی ۵۰ درصد مخاطب ندارد.»

روزنامه «کیهان» در شماره امروز خود دو شبکه «شما» و «ایران‌کالا» را بخش‌هایی از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دانسته که به دلیل آنچه «کمبود شدید مخاطب» نامیده، به زودی تعطیل خواهند شد.

رسانه تحت مدیریت نماینده رسمی رهبر جمهوری اسلامی در ادامه مطلب خود آورده است که به شبکه «سلامت» نیز «اولتیماتوم» داده شده «وضعیت مناسبی ندارد» و ممکن است «به‌زودی این شبکه نیز حذف شود.»

پیمان جبلی در حالی مهرماه سال گذشته از سوی آیت‌الله علی خامنه‌ای به ریاست سازمان صدا و سیمای ایران منصوب شد که پیشتر بارها نحوه مدیریت و عملکرد وی مورد انتقاد بسیاری از جمله فعالان حوزه رادیو و تلویزیون و حتی حامیان جمهوری اسلامی قرار گرفته بود.

محمد مهاجری، عضو شورای سردبیری سایت خبرآنلاین همان هنگام با اشاره به سخنان نقل شده از این دانش آموخته «دانشگاه امام صادق» و معاون پیشین برون مرزی صدا و سیما، گفته بود: «شبکه پرس تی‌وی مرتبا به نقل از ‎منبع مطلع در وین، خبرهای کاملا دروغ می‌فرستد برای برهم زدن مذاکرات» و تاکید کرده بود:‌ «عرض می‌کنم این تصویر همان منبع مطلع است. آقای پیمان جبلی سخنگوی سابق آقای ‎سعیدجلیلی. این قوم بصورت ژنتیک منبع مطلعند و در ماه رمضان برای برای ثواب دروغ می گویند. تقبل الله!»

از سوی دیگر، رامبد جوان، از تهیه‌کننده – مجری‌های پرحاشیه صداوسیمای جمهوری اسلامی که بارها در فضای مجازی مورد انتقاد کاربران بسیاری قرار گرفته نیز بیست و ششم تیرماه با اعلام اینکه «مخاطب تلویزیون ریزش پیدا کرده»، افزوده بود: به طور مثال از مسابقه «خنداننده‌شو» و تعداد آراء دوره‌های قبل و این دوره، متوجه این «کم شدن مخاطب» می‌شویم.

XS
SM
MD
LG