لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۶

تاکید وزیر کشور ایران بر لزوم همکاری تهران و آنکارا در نبرد با تروریسم


ایران و ترکیه بر نیاز به همکاری برای امنیت منطقه ای و جنگ علیه تروریسم تاکید گذاشته اند.

بنا به گزارش ها، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در تهران با سفیر ترکیه ملاقات کرد و بر نیاز به همکاری در نبرد با تروریسم و قاچاق مواد مخدر تاکید گذاشت.

در جریان دیدار، رحیمی به حمایت مالی و نظامی برخی از کشورهای منطقه از گروه های تروریستی اشاره کرد و گفت بعضی کشورها گروه های تروریستی را بعنوان نیروهای خود به سوریه، عراق، یمن و افغانستان می فرستند.

رحیمی اظهار داشت مردم مسلمان این کشورها که «هدف حمله گروه های ضد اسلام هستند، انتظار دارند کشورهای بزرگ مانند ایران و ترکیه از آنها حمایت کنند.»

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه گفت دولت ایران بر این عقیده است که تروریسم تهدیدی جدی برای منطقه است، و در همین چارچوب حسن روحانی رئیس جمهوری در گفت و گوی تلفنی با رحب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بر نیاز به همکاری در نبرد با تروریسم در منطقه تاکید کرد.

این گزارش ها در حالی منتشر می شود که ایران پیشتر با ترکیه بر سر ادامه حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه اختلاف شدیدی پیدا کرده بود. ایران گروه های مخالف بشار اسد، از جمله اپوزیسیون سکولار سوریه را گروه های تروریستی می خواند.

XS
SM
MD
LG