لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۳

کامیون‌داران در ایران بار دیگر دست به اعتصاب زدند


کامیون‌داران و رانندگان کامیون بار دیگر در بسیاری از شهرهای ایران دست به اعتصاب زدند.

بر اساس گزارش ها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، کامیون های حمل بار روز یکشنبه یکم مهر در پارکینگ ها متوقف مانده و رانندگان از حمل بار خودداری کردند.

بر اساس پیام های منتشر شده در شبکه های اجتماعی کامیون‌داران و رانندگان استانهای اصفهان، بوشهر، هرمزگان، کردستان، همدان، مازندران، اراک، زنجان، همدان، خوزستان، تعدادی از شهرهای خراسان رضوی و جنوبی، یزد، و برخی از شهرهای دیگر چون سیرجان و بروجرد، در این اعتصاب شرکت کردند.

کامیون‌داران در پیام های خود بالا رفتن شدید قیمت لاستیک و لوازم یدکی و ثابت ماندن کرایه‌ها را دلیل این اعتصاب عنوان کردند.

در چند ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی، رانندگان اعلام کردند که قیمت لاستیک در دو ماه اخیر چندین برابر شده و توان تعویض لاستیک فرسوده خود را ندارد. از آنجا که پلیس جلوی تردد کامیونها با لاستیک فرسوده را می‌گیرد، رانندگان تصمیم گرفتند از حمل بار خودداری کنند.

​یکی دیگر از رانندگان نیز در پیامی می‌گوید که تقریبا همه درآمد او و دیگر کامیون‌داران خرج نگهداری از کامیون می‌شود. در برخی از پیام های توئیتری نیز آمده است که اعتصاب در برخی از مناطق از روز ۳۱ شهریور آغاز شده است.

اعتصاب گسترده کامیون‌داران نخستین بار از اول خرداد امسال آغاز شد و بیش از دو هفته طول کشید. کامیون‌داران خواستار کاهش نرخ کمیسیون، افزایش کرایه‌ها و کمک دولتی پرداخت حق بیمه بودند.

اعتصاب با تصمیم دولت برای افزایش کرایه ها و کمک به رانندگان و کامیون‌داران متوقف شد. از آن هنگام، اعتصاب این صنف دو بار دیگر از سر گرفته شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG