لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۶

مندلکر: حاکمان ایران منابعی که باید خرج مردم شود را به مصارف دیگر می‌رسانند


سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی
سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی

سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، می‌گوید که حاکمان ایران اولویت را به مردم این کشور نمی‌دهند و هدف از کارزار فشار حداکثری کوتاه کردن دست جمهوری اسلامی از منابع مالی مورد استفاده آن رژیم برای حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی است.

خانم مندلکر روز چهارشنبه سوم مهر ماه و در جلسه سالانه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در نیویورک گفت: «به صورت بنیادین مهم این است که بگوییم رژیم ایران با مردم خود دارد چه کار می‌کند. اول این که با ادامه هزینه کردن مبالغ هنگفت در برنامه هسته‌ای و نیروی قدس و غیره، دارند منابعی که خرج مردم می‌شود را به مصارف دیگر می‌رسانند.»

وی گفت: «این رژیمی است که مهاجران آسیب‌پذیر را استخدام کرده و به جاهایی مثل سوریه می‌فرستد. ولی مردم خود ایران که به صورت مسالمت‌آمیز تظاهرات می‌کنند را می‌گیرد و به زندان اوین می‌اندازد. و ما در حال آشکار کردن رفتارهای ناپسند سازمان یافته ایران بوده‌ایم.»

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی افزود: «هدف ما این است که مردم ایران مرفه و سعادتمند شوند و دولت ایران هم دست از حمایت از تروریسم بردارد و اولویت را چیزی قرار دهد که نیاز اصلی است.»

نسخه کامل سخنرانی خانم مندلکر را با ترجمه فارسی از فیسبوک صدای آمریکا ببینید:

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG