لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۹

مدیرکل راه آهن شاهرود در پی تصادف قطار استعفا داد


قطار تهران-مشهد پس از تصادف، پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳
قطار تهران-مشهد پس از تصادف، پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳
به گزارش خبرگزاری ها در ایران، پس از حادثه تصادف قطار مسافری تهران – مشهد که ساعت ۱۰ شب پنج شنبه ۱۵ خرداد روی داد، مدیرکل راه آهن شاهرود از مقام خود کناره گیری کرد.

در این تصادف که براثر برخورد قطار مسافری با یک قطار باری که در ایستگاه متوقف بود روی داد، دو تن کشته و بیش از ۴۰ نفر مجروح شدند.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران روز شنبه به واحد مرکزی خبر گفته است، علاوه بر استعفای مدیرکل، سه تن ازمدیران راه آهن شاهرود نیز از کار خود برکنار شدند. همچنین چند مسئول دیگر نیز با تنزل درجه و توبیخ کتبی با درج در پرونده روبرو گردیدند.

محسن پورسیدآقایی، استعفای مدیرکل راه آهن شاهرود را،که با آن موافقت شده است، داوطلبانه توصیف کرد. به گفته او این اقدام به دلیل قصور و تخلف کارکنان تحت مدیریت او انجام گرفته است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، علت اصلی سانحه قطار تهران – مشهد در ایستگاه امروان را عبور از چراغ قرمز به هنگام ورود به ایستگاه، سرعت غیرمجاز، و اشتباه مسئول کنترل ایستگاه در اعلام مسیر ذکر کرد. او در عین حال مجهز نبودن ایستگاه های راه آهن ایران به سیستم های کنترل اتوماتیک را از علل بروز چنین سوانحی دانست.
XS
SM
MD
LG