لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۴

تورهای گردشگری ایران به ترکیه از سرگرفته می شود


دولت ایران ممنوعیت تورهای مسافرتی به ترکیه را لغو کرد. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز شنبه ۲۳ مرداد اعلام کرد که ممنوعیت اعزام تورهای گردشگری به ترکیه لغو شده و آژانس‌های مسافرتی می‌توانند با بررسی های همه جانبه، تورهای گردشگری به این کشور اعزام کنند.

پس از این اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز با صدور اطلاعیه ای خطاب به آژانس های مسافرتی از لغو ممنوعیت برگزاری تورهای ترکیه خبر داد.

این سازمان در اطلاعیه خود، مذاکرات محمد جواد ظریف با مقامات ترکیه در سفر اخیر به این کشور و اعلام آمادگی ترکیه به پرداخت خسارت به شرکت های مسافرتی ایرانی خسارت دیده در حوادث کودتا را عامل لغو ممنوعیت تورهای ترکیه اعلام کرد.

سفرهای گروهی به ترکیه که توسط آژانس های مسافرتی در ایران برنامه ریزی می شد، در پی کودتا نافرجام و بروز ناآرامی در ترکیه، از سوی وزارت امور خارجه ایران و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، ممنوع اعلام شد.

در پی حوادث مربوط به کودتا، لغو پروازها و بسته شدن برخی از فرودگاهها، گردشگران ایرانی ترکیه با مشکلاتی نظیر اسکان طولانی مدت و نبود امکان بازگشت مواجه شده بودند.

مشکلات متعدد گردشگران ایرانی موجب شد تا وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران سفر گروهی گردشگران را برای مدتی ممنوع اعلام کنند.

ترکیه یکی از مقاصد اصلی گردشگران ایرانی است و بر اساس آمار دولت ترکیه سالانه به طور متوسط حدود یک و نیم میلیون ایرانی راهی ترکیه می‌شوند.

XS
SM
MD
LG