لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۸

تاثیر توافق اتمی بر صنعت گردشگری در ایران


یک مقام ارشد جمهوری اسلامی ایران پیش بینی کرده است که در پی امضای توافق هسته ای و لغو تحریم ها، روزهای روشنی صنعت توریسم در کشور را انتظار می کشد.

به گزارش گلف نیوز، مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، گفت «هیچ صنعت دیگری در ایران بیشتر از گردشگری از نتایج توافق بهره مند نخواهد شد.»

سلطانی فر اوائل ژوئیه اعلام کرد ایران اعتبار ویزاهای توریستی را از ۱۵ روز به یک ماه تمدید می کند، و از اوائل سال آینده ویزاها می تواند بصورت الکترونیک صادر شود.

در گزارش گفته می شود حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گام های تازه ای جهت آسان ساختن یا لغو مقررات ویزا برای اکثر توریست های خارجی بر می دارد و بالغ بر ۲۰۰ هتل جدید می سازد.

در اوائل ژوئیه، یونسکو دو محل باستانی دیگر، تپه های سوسا و روستای میمند در استان کرمان را به فهرست میراث جهانی خود افزود.

گزارش بنقل از مدیر بازاریابی یک شرکت برگزار کننده تور در بریتانیا، که در ۱۰ سال گذشته گردشگران غربی را به ایران برده، حاکی است تقاضا برای تورهای ایران از زمان توافق اتمی افزایش یافته است.

مسئول یک شرکت دیگر مسافرتی گفت انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری وضعیت رزرو جا در هواپیماها و هتل ها برای سفربه ایران و اقامت در آنجا را بشدت تغییر داد و کشور ناگهان به یکی از محبوب ترین مقصدهای توریستی تبدیل شد.

او گفت ایران بسیار امن است در دو سال گذشته شش بار به آنجا سفر کرده و با هیچ مشکلی روبرو نشده است.

در گزارش گلف نیوز گفته می شود زنجیره هتل های روتانا در امارات متحده عربی قصد دارد هتل های جدیدی در ایران بازکند، و آکور، هتلدار ارشد در فرانسه ، در ساخت دستکم دو هتل چهار ستاره در ایران شرکت دارد.

مقامات ایرانی ابراز امیدواری کرده اند کشور بتواند تا ۲۰۲۵ بالغ بر ۲۰ میلیون توریست را جذب کند.

XS
SM
MD
LG