لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۱

سی‌ان‌ان: آمارهای رسمی نشان می‌دهد صنعت توریسم ایران رونق می‌گیرد


مقاله ای از زهرا الخلیصی در وبسایت سی ان ان

داده های رسمی نشان می دهد که در سال ۱۳۹۵ بیش از ۶ میلیون گردشگر از ایران دیدن کرده اند. این تعداد پنجاه درصد بیش از سال ۱۳۹۴ و سه برابر سال ۱۳۸۸ است.

افزایش شمار گردشگران پیامد توافق هسته ای است که به لغو بسیاری از تحریم های ایران انجامید.

خطوط هوایی اروپایی شامل «بریتیش ایرویز» و «لوفتهانزا» پروازهای مستقیم به ایران را از سر گرفته اند و ایران روند صدور ویزا را تسهیل کرده است. با افزایش ورود گردشگران به ایران تقاضا برای خدمات سر به آسمان برداشته است.

این امر فرصت هایی را برای کارآفرینان محلی و شرکت های خارجی پدید آورده است.

بر خلاف بعضی شرکت های غربی که برای سرمایه گذاری در ایران میلی نشان نمی دهند و می ترسند که پرزیدنت ترامپ به توافق هسته ای ضربه بزند، هتل های زنجیره ای بین المللی به سرعت به نیازها برای اتاق بیشتر در ایران پاسخ می دهند.

شرکت فرانسوی «آکور» اولین هتل زنجیره ای بوده که دو سال پیش در ایران شروع به فعالیت کرد و اینک دو هتل فعال در ایران دارد.

شرکت اسپانیایی «ملیا» اولین هتل خود در ایران را سال آینده بازگشایی می کند. شرکت روتانا متعلق به امارات متحده عربی هم یک هتل در دست احداث دارد و قصد دارد سه هتل دیگر طی سه سال آینده در ایران راه اندازی کند.

هتل زنجیره ای مقرون به صرفه «ایزی هتل» که مقر آن در بریتانیا است ظاهرا با امضای قراردادی قصد ارائه پانصد اتاق را دارد.

بسیاری از توریست ها در ایران، جوانان کوله به پشت اروپایی و آسیایی اند که مجذوب تاریخ و فرهنگ ایران شده اند. اصفهان، شیراز و تخت جمشید مکان های محبوب این گردشگران است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG