لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۳

تعداد کشته شدگان توفان در تهران به ۵ نفر رسید


وزش توفان شدید با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت در تهران - دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳
وزش توفان شدید با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت در تهران - دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳
در حالی که خبرگزاری رسمی ایران، کشته شدن ۴ نفر بر اثر توفان روز دوشنبه در تهران را تائید کرده است، واحد مرکزی خبر متعلق به صدا و سیمای ایران از افزایش تلفات به ۵ نفر خبر داد.

واحد مرکزی خبر به نقل از رئیس مرکز فرماندهی و مدیریت بحران شهر تهران نوشت در پی توفان امروز تهران٬ طبق آمار تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه٬ ۵ نفر کشته و ۴۴ نفر مصدوم شدند. پیشتر، تعداد مصدومان بیش از ۳۰ نفر گزارش شده بود.

بنابر گزارش ایرنا، سرعت این توفان، که حدود ساعت ۱۶:۵۰ عصر دوشنبه رخ داد، به حدود ۱۳۰ کیلومتر در ساعت رسید که موجب سقوط برخی از درختان، تابلوها و مصالح ساختمانی از بالای برخی ساختمان های در دست احداث و همچنین تصادف تعدادی از خودروها شده است.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی جداگانه به نقل از رئیس اورژانس تهران نوشته بود سه تن از این افراد بر اثر سقوط درخت و مصالح ساختمانی کشته شده اند.

امین صابری‌ نیا همچنین به ایسنا گفت ۱۰ نفر از مجروحان مسافر یک دستگاه اتوبوس در مسیر تهران-قم بودند، که پس از آغاز توفان و از دست رفتن دید راننده، منحرف و تصادف می کند و تعدادی از مسافران آن مجروح می شوند.

محمد هاشمی مديرعامل شرکت توزيع نيروی برق تهران در گفتگویی با واحد مرکزی از رفع ۹۰ درصدی قطعی برق تا ساعات پایانی دوشنبه خبر داد و گفت ۱۰۰ گروه ويژه در مناطق ۲۱ گانه تهران مشغول رفع مشکلات خطوط انتقال برق هستند.

پیش از این خبرگزاری ایسنا از قطع برق حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی در تهران و تاخیر احتمالی پروازها در پی این توفان خبر داده بود.

احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نیز با بیان این که توفان در پایتخت در روزهای سه ‌شنبه و چهارشنبه نیز ادامه دارد گفت توفان عصر دوشنبه «کم سابقه بوده، اما بی سابقه نبوده است.»

رسانه ‌های ایران از تشکیل ابری قهوه‌ای ‌رنگ و متراکم همراه با غبار غلیظ، پس از رسیدن این توفان به تهران خبر دادند و گفتند این تغییرات جوی باعث شد یک طرف آسمان تهران به نارنجی رنگ شود و طرف دیگر آن غبارآلود.
XS
SM
MD
LG