لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۲

تشدید آلودگی هوا در روز تعطیل؛ مدارس روز چهارشنبه تعطیل شد


آلودگی هوای تهران که به نظر می‌رسید روز سه‌شنبه با توجه به تعطیلی، اندکی کاهش پیدا کند، شدیدتر شد.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران سه شنبه هشتم دی اعلام کرد که شاخص کیفیت هوا در تهران از ۱۵۰ فراتر رفت. سخنگوی این شرکت با بیان اینکه هوا در ناسالم قرار دارد از شهروندان تهران خواست که از فعالیت بدنی نظیر ورزش در شهر خودداری کنند.

به گفته لیلا نظری، فعالیت بدنی شدید در این هوا برای همه افراد به ویژه گروه‌های حساس مانند، بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و زنان باردار خطرناک است.

آلودگی هوای تهران از ۱۸ روز پیش تشدید شد اما کارشناسان امیدوارند با آغاز بارندگی در بعد از ظهر چهارشنبه کیفیت هوا تغییر کند.

در همین رابطه، تشدید آلودگی در روز سه شنبه موجب شد تا کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تشکیل جلسه دهد و مدارس ابتدایی را در روز چهارشنبه تعطیل اعلام کند.

به گفته محمد هادی حیدرزاده، مدیر کل محیط زیست استان تهران، اگر چه سامانه بارشی از اواخر روز چهارشنبه موجب کاهش آلودگی هوا خواهد شد اما در ساعات صبح هوا همچنان آلوده خواهد بود. از این روز کمیته اضطرار آلودگی هوا، مهد کودکها، پیش دبستانی و مدارس ابتدایی تهران و شهرستان های اطراف را تعطیل اعلام کرده است.

در طی این ۱۸ روز کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران پنج بار تشکیل جلسه داد که تعطیلی مدارس پایتخت و شهرستان‌های حومه به مدت سه روز و لغو مسابقات فوتبال از مصوبات آن بود.

آلودگی هوا همچنین موجب شد روز دوشنبه ۱۰۶ نماینده مجلس در تذکری کتبی به حسن روحانی خواستار اقدام عملی دولت برای مقابله با این مشکل شوند.

برخی از رسانه‌ها واکنش نمایندگان منتقد دولت به موضوع آلودگی هوا را سیاسی دانسته‌اند.

XS
SM
MD
LG