لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفونیک تهران شد


شهرداد روحانی از آهنگسازان ایران شهرت جهانی دارد.
شهرداد روحانی از آهنگسازان ایران شهرت جهانی دارد.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رودکی روز سه شنبه اعلام کرد که شهرداد روحانی به عنوانی رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران به فعالیت خود ادامه می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر صفی پور در حاشیه نشست ارکستر جوانان جهان و ارکستر سمفونیک تهران اعلام کرد، شهرداد روحانی از سه شنبه ۱۲ مرداد ماه رهبری ثابت ارکستر سمفونیک تهران را عهده دار خواهد بود.

شهرداد روحانی در نشست خبری اعلام کرد برنامه یک ساله رهبری ارکستر سمفونیک تهران را تدوین کرده است و نخستین اجرای خود را در روزهای ۲۹ و ۳۰ مرداد ماه در تالار وحدت به روی صحنه خواهد برد.

در اردیبهشت ماه سال جاری، پس از استعفای علی رهبری از سمت رهبری ارکستر سمفونیک تهران، شهرداد روحانی به خبرگزاری ایسنا گفته بود به عنوان رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران، کار خود را با این ارکستر آغاز می کند.

در ماه‌های گذشته، ارکستر سمفونیک تهران با چند رهبر مهمان تمرین و کنسرت اجرا کرده است.

شهرداد روحانی نوازنده ویولن، پیانو و آهنگساز مطرح ایرانی است که رهبری ارکسترهای سمفونیک و فیلارمونیک در برخی کشورهای خارجی را بر عهده داشته است.

از جمله کنسرت هایی که او به عنوان رهبر مهمان با آنها همکاری داشته است، می توان به ارکستر سمفونیک لندن، ارکستر رویال فیلارمونیک، سمفونی فیل هارمونیک زاگرب و سمفونی جوانان آمریکا اشاره کرد.

XS
SM
MD
LG