لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

آلودگی هوا برخی از شهرهای ایران را در وضعیت هشدار قرار داد


آلودگی هوا در تهران
آلودگی هوا در تهران

شدت گرفتن آلودگی هوا در تهران و چند شهر دیگر ایران موجب هشدارهای دستگاه‌های مسئول و تعطیلی مدارس شده است.

خبرگزاری‌های داخلی ایران روز یکشنبه ۱۲ دی ماه گزارش دادند که هوای تهران که در وضعیت ناسالم قرار داشت، به دلیل پایداری هوا در برخی مناطق به وضعیت قرمز نزدیک شد.

پیش بینی شده است که طی روزهای آینده انباشت آلودگی در هوای تهران بیشتر شود.

از سوی دیگر، آلودگی هوا چند شهر بزرگ دیگر ایران از جمله، تبریز، سنندج، اصفهان، قزوین، اراک و کرج افزایش یافته است. حتی شهرهایی نظیر بجنورد و خرم آباد نیز طی روزهای اخیر به فهرست مناطق با هوای ناسالم و آلوده اضافه شده اند.

خبرگزاری ایسنا گزارش داد که شاخص کیفیت هوای شهر تبریز در یازدهمین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار گرفت و مدارس نوبت عصر در تمامی مقاطع تحصيلی تعطيل شدند.

مدارس ابتدایی و پیش دبستانی در استان البرز نیز برای روز دوشنبه ۱۳ دی تعطیل اعلام شد. مدارس این استان روز یکشنبه نیز تعطیل شده بود.

برخی از شهرهای جنوب و جنوب غرب ایران نیز به دلیل روبرو شدن با پدیده گرد و غبار، شاهد تشدید آلودگی هوا هستند. روز یکشنبه اعلام شد شهرهایی نظیر ایلام، بوشهر و اهواز از جمله شهرهای بسیار آلوده ایران هستند.

معاون اداره محیط زیست استان ایلام با اشاره به ورود پدیده ریزگرد، از قرار گرفتن برخی از مناطق این استان در وضعیت هشدار خبر داد.

او گفت که هوای شهرستان‌های ایلام و مهران در وضعیت هشدار و شهرستان دهلران نیز در آستانه هشدار قرار گرفته است.

آلودگی هوا در شهرهای بزرگ ایران معمولا در اواخر پاییز و اوایل زمستان افزایش میابد. اگر چه تا چندی پیش تنها تهران و چند شهر پرجمعیت دیگر با مشکل آلودگی هوا درگیر بودند اما گزارش ها حاکی از آنست که به تدریج شهرهای کوچکتر در مناطق مختلف نیز با این مشکل روبرو شده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG