لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۸

پلیس تهران آماده مقابله با «شعارهای تماشاگرنما»ها در ورزشگاه آزادی


پلیس تهران آماده مقابله با «شعارهای تماشاگرنما»ها در ورزشگاه آزادی
پلیس تهران آماده مقابله با «شعارهای تماشاگرنما»ها در ورزشگاه آزادی

سرهنگ قادر کریمی، معاون عملیات پلیس تهران بزرگ اعلام کرد پلیس تهران تهمیدات ویژه ای برای کنترل امنیت و نظم بازی فوتبال میان تیم های پرسپولیس و استقلال پیش بینی کرده است.

بازی این دو تیم روز چهارشنبه در ورزشگاه صدهزارنفری آزادی برگزار خواهد شد.

پلیس تهران می گوید: برقراری مقررات امنیتی شدید پلیس در ورزشگاه به منظور مقابله با «تماشاگرنما»هایی ست که قصد دارند «حركات و شعارهای ضدورزشی» انجام دهند.

معاون عملیات پلیس تهران بزرگ افزوده است: «پلیس تهران بزرگ دو هدف تامین حداكثری امنیت شهروندان در خارج از ورزشگاه و همچنین تامین امنیت تماشاگران و مردم در داخل ورزشگاه را در راستای فعالیت‌های خود قرار داده است.»

پلیس تهران می گوید، از جمله تمهیدات ویژه مقابله با «شعارهای ضدورزشی تماشاگرنما»ها گفتگو با لیدرهای هردو تیم و همچنین استقرار پلیس در همه جای ورزشگاه آزادی است.

معاون عملیات پلیس تهران بزرگ همچنین گفت: «برای شناسایی تماشاگرنماها و تامین هرچه بیشتر امنیت تماشاگران تعدادی از ماموران پلیس به صورت نامحسوس در میان تماشاگران حضور خواهند داشت.»

یک جامعه شناس شهری در ریشه یابی عنوان «تماشاگرنما» نوشته است: «از پدیده های جالب در ایران آیینه وارگی اجتماعی ست؛ یعنی ما امروزه هم چهره واقعی یک پدیده را داریم و هم چهره مجازی آن را. و این خود برگرفته از یک مفهوم فلسفی اساطیری ایران است که به آن دوآلیسم ایرانی می گویند. تماشاگر و تماشاگرنما نمونه تازه آن است. می دانیم تماشاگرنما نام مستعار همان تماشاگرانی است که در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به صف مخالفان دولت پیوسته اند.»

XS
SM
MD
LG