لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۸

وزیر دولت روحانی تجمع معلمان را «غیرمنصفانه» نامید| انتقال بازداشتی‌ها به اوین


 تجمع اعتراضی معلمان در تهران - پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت
تجمع اعتراضی معلمان در تهران - پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت

در حالیکه تجمع مسالمت آمیز معلمان روز پنجشنبه با حمله ماموران و بازداشت برخی از آنها پاسخ داده شد، وزیر آموزش و پرورش دولت روحانی این تجمع مسالمت آمیز را «دور از انصاف» نامید.

محمد بطحایی روز جمعه گفت این تجمع بدون مجوز و در شرایط فعلی سیاسی ایران دور از تدبیر و انصاف بود. با این حال او در توئیتر خود گفته که برای آزادی معلمان بازداشتی تلاش خواهد کرد.

روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت و یک هفته بعد از روز نمادین حکومتی برای بزرگداشت معلم، معلمان معترض در شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و چند شهر دیگر تجمع کردند.

در تهران و چند شهر دیگر این تجمع با برخورد ماموران روبرو شد.

تازه ترین گزارش ها حکایت داردکه معلمان معترضی که روز گذشته در تجمع دیروز در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران دستگیر شده بودند به زندان اوین منتقل شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاریهای حقوق بشری، برای هر یک از این افراد ۵۰ میلیون تومان وثیقه مقرر شد اما چون معلمان دستگیر شده این وثیقه را ظالمانه می دانند و از پذیرش آن خودداری کردند و قوه قضاییه هم آنها را به زندان اوین منتقل کرد.

محمد حبیبی، عضو هیات مدیره کانون معلمان تهران که ماه گذشته با سپردن وثیقه آزاد شده بود نیز جزو دستگیر شدگان دیروز است اما گفته شده که کسی از سرنوشت او آگاه نیست و به مکان نامشخصی منتقل شده است.

سحام نیوزگزارش داد «محمدتقی فلاحی» دبیر کانون صنفی معلمان تهران که در تجمع ۲۰ اردیبهشت معلمان بازداشت شد، امروز با «دست بند و پابند» به دادسرای اوین منتقل شد.

تظاهرات روز گذشته معلمان در بیش از سی شهر ایران و با اعتراض به کمبود بودجه‌های آموزشی و دستمزدهای پایین‌تر از خط فقر برگزار شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG