لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

بررسی چالش‌های آموزش آنلاین برای دموکراسی، در کنفرانس موسسه توانا


پنجمین سالگرد تأسیس توانا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

گروهی از اساتید موسسه توانا، روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت، همزمان با پنجمین سالروز تاسیس این موسسه، که در حوزه آموزش‌های آنلاین فعالیت می‌کند، در کنفرانسی در ارتباط با نقش آموزش شهروندی در آینده ایران شرکت کردند.

مهرانگیز کار، حقوقدان و فعال حقوق زنان، مهدی خلجی، تحلیلگر سیاسی، آرشام پارسی، فعال حقوق دگرباشان جنسی و آذر نفیسی، نویسنده و استاد دانشگاه، ۴ نفر از اساتید توانا سخنرانان این مراسم بودند.

مهرانگیز کار از چالش‌های پیش روی خود در تدریس به شیوه آنلاین گفت و مهدی خلجی با تاکید بر لزوم آموزش دموکراسی با روش‌های دموکراتیک گفت امکان وجود دولتی دموکراتیک بدون سکولاریزم وجود ندارد.

آرشام پارسی نیز طی سخنانی تاکید کرد که برای آگاهی نسبت به حقوق دگرباشان جنسی باید جامعه آموزش‌های لازم را ببیند.

آذر نفیسی هم گفت دیکتاتوری ها نمونه منفی و آیینه دموکراسی‌ها هستند. همانطور که حکومت شوروی سابق باعث شد مردم جهان با معنای واقعی آزادی آشنا شوند، حکومت دینی ایران هم این نقش را ایفا می‌کند.

موسسه توانا، کلاس های آموزشی آنلاین در حوزه‌های مختلف برگزار می‌کند.

اکبر عطری از مدیران موسسه توانا در پنجمین سالروز تاسیس این موسسه به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که بزرگترین دستاورد توانا این است که توانسته است پنج سال در این عرصه باقی بماند و فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

به گفته آقای عطری جدا از آموزش‌های مربوط به حقوق شهروندی و دموکراسی، موضوعات مختلفی از جمله حقوق معلولان، محیط زیست و حیوانات نیز در دستور کار فعالیت این موسسه قرار گرفته است.

جدا از برگزاری کلاس‌های آموزشی، بخش عمده‌ای از فعالیت‌های توانا بر شبکه‌های اجتماعی متمرکز شده که با استقبال خوبی از سوی کاربران در ایران و خارج از ایران روبرو شده است.

  • 16x9 Image

    کوروش صحتی

    عمده گزارشهای او در مورد مسائل سیاسی داخلی ایران، حقوق بشر و جنبش های اجتماعی است.

XS
SM
MD
LG