لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۰

تصادف نفتکش ایرانی در سواحل شرقی چین؛ ۳۲ نفر ناپدید شدند


در جریان برخورد یک نفتکش ایرانی در سواحل شرقی چین با یک کشتی باربری این کشور ۳۲ نفر ناپدید شدند و یک لکه نفتی بزرگ در اطراف نفتکش ایجاد شد.

در این حادثه که روز یکشنبه هفدهم دیماه اتفاق افتاد سی خدمه ایرانی و دو خدمه بنگلادشی این نفتکش مفقود شدند. گارد ساحلی چین و کره جنوبی مشغول کمک به اطفاء حریق این نفتکش هستند. خبرگزاری دولتی چین هم تصاویر نفتکش در حال سوختن را منتشر کرده است.

این نفتکش روز شنبه از ایران به سمت کره جنوبی در حرکت بود که در فاصله ۲۵۷ کیلومتری از سواحل هنگ کنگ با کشتی باربری چینی برخورد کرد. ۲۱ خدمه کشتی چینی که از سمت آمریکا به سوی چین در حرکت بود نجات داده شدند.

هنوز علت این تصادف مشخص نشده است. به گفته مقامات چینی این نفتکش در حال حمل نزدیک به یک میلیون بشکه نفت سبک بوده است. یک مقام وزارت نفت ایران که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «هنوز اطلاعی از سرنوشت خدمه نفتکش در دسترس نیست. ما نمیتوانیم بگوییم همه آنها مرده اند چون تیم های نجات سرگرم تلاش در محل حادثه هستند.»

این نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و در اجاره یک شرکت کره جنوبی بوده است. این نخستین سانحه شرکت ملی نفتکش ایران نیست. در سال ۲۰۱۶ هم یک نفتکش این شرکت با کشتی سوئیسی که در حال حمل کانتینر بود برخورد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG