لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۲

مصطفی تاج زاده پس از ۹ ماه حبس آزاد شد


مصطفی تاج زاده پس از ۹ ماه حبس آزاد شد
مصطفی تاج زاده پس از ۹ ماه حبس آزاد شد

مصطفی تاج زاده ، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و حزب مشارکت ایران بعد از ۹ ماه حبس شامگاه چهارشنبه ۱۹ اسفند از زندان اوین آزاد شد. وبسایت کلمه که بیانیه ها و اخبار مربوط به میرحسین موسوی را انعکاس می دهد اعلام کرده که این آزادی «به عنوان مرخصی» است.

به گزارش سایت پارلمان نیوز، متعلق به فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی، مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح ‌طلب مدت زمان زیادی از حبس ۹ماهه خود را در انفرادی و بندهای متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذراند و به گفته خانواده اش برای انجام مصاحبه ‌های تلویزیونی و اعتراف علیه اصلاح ‌طلبان و نقد عملکرد سیاسی خود تحت فشار بود، اما حاضر به انجام اعترافات اجباری و شرکت در برنامه‌های تلویزیونی نشد.

مصطفی تاج ‌زاده، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و معاون سیاسی وزارت کشور دولت محمد خاتمی، که در نخستین روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه بازداشت شد، در دو جلسه محاکمه اش به منظور نشان دادن اعتراض به روند دادرسی و وقایع پس از انتخابات، از خود دفاع نکرد و از وکلای خود نیز خواست تا آنها نیز از او دفاع نکنند.

آقای تاج زاده روز دوشنبه ۱۹ بهمن خطاب به قاضی شعبه ۱۵ دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفت نیازی به برگزاری دادگاه های مکرر نیست و قاضی می تواند حکم خود را صادر کند.

مصطفی تاج زاده در تاریخ ۲۳ خرداد، یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری، بازداشت شد و مدت ۱۲۰ روز را در زندان انفرادی سپری کرد.

قاضی پرونده، او را به مواردی چون «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن نظم عمومی، تبليغ عليه نظام، توهين به مسوولان و نگهداری اسناد محرمانه» متهم کرد.

مصطفی تاج‌زاده همچنین خواستار برگزاری جلسات علنی رسیدگی به اتهامات خود بود اما هر دو جلسه داگاه او به طور غیر علنی برگزار شد.

XS
SM
MD
LG