لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۳

برای جلوگیری از نفوذ ایران بر خاورمیانه، کجا باید مرز تعیین کرد


عکس هایی از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در سوریه
عکس هایی از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در سوریه

خلاصه یادداشتی از دیوید هورویتز در دیلی بیست

آیت الله ها در پی تکمیل راهی زمینی از طریق عراق و سوریه هستند که ایران را به حزب الله لبنان متصل می کند و به تحکیم جدی نفوذ جمهوری اسلامی بر خاورمیانه می انجامد. زمان آن رسیده است که آن ها را متوقف کرد.

برخورد تند و خصمانه طبیعتا خطرات خود را به همراه دارد: ایران به لحاظ اهمیت استراتژیک منطقه مورد مشاجره به راحتی عقب نخواهد نشست و جنگ با داعش هم به دلیل نبرد رقبا در منطقه تحت تاثیر قرار می گیرد.

بدون تعریفی روشن، آمریکا ممکن است در یک ماموریت نظامی مبهم و طولانی گرفتار شود، ولی خطر رها کردن ایران به حال خود به مراتب بیش از خطر اقدامی قاطعانه است.

ایالات متحده در مورد داعش پیش از اشغال موصل در عراق اشتباه محاسبه انجام داد و زمانی که آن گروه منابع محدودتری داشت با آن مقابله نکرد.

اگر اکنون ایالات متحده تصمیم بگیرد اقدامی انجام ندهد ممکن است در آینده ای نه چندان دور خود را ناخواسته در وضعیتی به مراتب بدتر گرفتار ببیند. در آن زمان شاهد ماموریتی مبهم و بی پایان در حال تغییر مداوم با ابعادی بیش از تصور خواهیم بود.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG