لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۲

وضعیت اقتصادی بد مردم در ایران؛ تلاش جمهوری اسلامی برای «بازگشت مردم سوریه» به زندگی عادی


ایران در ماه‌های اخیر در پی وضعیت بد اقتصادی با اعتراضات گسترده مردمی روبرو است به طوری که بسیاری از مردم در شرایط ثبات اقتصادی قرار ندارند اما رئیس جمهوری ایران«بازگشت مردم سوریه» به زندگی عادی را از جمله اهداف سیاست خارجی ایران اعلام کرده است.

رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه در دیدار با ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه گفته است که «یکی از اهداف مهم منطقه‌ای و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ثبات و امنیت کامل سوریه و برقراری شرایط عادی در سوریه و بازگشت مردم این کشور به زندگی عادی است.»

پیش از این وزیر خارجه آمریکا در توئیتر با اشاره به «چهل سال شکست جمهوری اسلامی» نوشت رژیم حاکم در ایران همواره ایدئولوژی را بر منافع و رفاه مردم ایران ترجیح داده است.

مایک پمپئو در توئیتر بارها نوشته است که مقام های جمهوری اسلامی منابع کشور را به جای صرف مردم ایران، صرف حمایت از گروه های تروریستی در خاورمیانه می کنند.

پیش از این نیز بارها مقامات جمهوری اسلامی از حمایت اقتصادی ایران از سوریه گفته بودند حتی رسانه‌ها چندی پیش گزارش دادند که در پی سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به سوریه، ایران در زمینه های اقتصادی، علمی، فرهنگی، زیرساختی، خدماتی و سرمایه گذاری و مسکن، یازده یادداشت تفاهم همکاری با مقامات سوریه به امضا رسانده است.

موضوعی که اعتراضات مردم را به همراه داشته است از جمله بسیاری از مالباختگان موسسات مالی در ایران در تجمعات خود از مسئولان خواسته اند تا به جای وضعیت سوریه به وضعیت نابسامان اقتصادی داخل ایران رسیدگی کنند.

یک مورد از این تجمعات که معترضان می گویند« جهانگیری سوریه رو رها کن، فکری به حال ما کن.»

تجمع جمعی از مالباختگان کاسپین: جهانگیری سوریه رو رها کن، فکری به حال ما کن
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG