لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۷

آیت الله خامنه ای با بازداشت کنندگان تفنگداران آمریکایی دیدار کرد


آقای خامنه ای بازداشت ملوان های آمریکایی قبل از اجرای برجام را "کار خدا" دانست.
آقای خامنه ای بازداشت ملوان های آمریکایی قبل از اجرای برجام را "کار خدا" دانست.

آیت الله علی خامنه ای با ماموران نیروی دریایی سپاه که تفنگداران دریایی آمریکایی را در خلیج فارس بازداشت کرده بودند، دیدار کرد.

رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با این افراد که از سوی رسانه های ایران، پاسداران نامیده می شوند،اقدام آنها را شجاعانه و به هنگام دانست.

او گفت: "در واقع باید این حادثه را کار خدا دانست که آمریکاییها را به آبهای ما کشاند تا با اقدام بهنگام شما، آنگونه با دستهایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند."

او پیشتر نیز از این اقدام سپاه تشکر کرده و آن را کار درستی دانسته بود.

نیروهای سپاه پاسداران روز 22 دی ماه ۱۰ تفنگداران دریایی آمریکا را که با دو قایق خود وارد آب‌های ایران در خلیج فارس شده بودند، دستگیر کردند اما پس از کمتر از یک روز آنها را آزاد کردند.

بازداشت این افراد، همزمان با ساعات منتهی به اجرای توافق هسته ای و لغو تحریم ها بود و برخی را نگران کرد که شاید همین مساله موجب افزایش تنش بین ایران و آمریکا شود. اما با ارتباط مستقیم جان کری و محمدجواد ظریف، این مساله حل شد.

آمریکا اعلام کرد که نیروهایش به اشتباه وارد آب‌های ایران شده بودند و سپاه پاسداران نیز اعلام کرد که نیروهای آمریکایی را پس از عذرخواهی به دلیل ورود غیرعمد به آبهای ایران آزاد کرده است.

XS
SM
MD
LG