لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۹

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کرد


رمضان عبدالله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و همراهان او روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کردند.

آیت الله علی خامنه‌ای در این دیدار مدعی شد که هدف ائتلاف به رهبری آمریکا در مورد مسائل عراق، لبنان، سوریه و حزب الله این است که رویارویی های منطقه را جنگ شیعه و سنی نشان دهند در صورتی که چنین نیست.

رهبر جمهوری اسلامی خطاب به رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و دیگر رهبران این جنبش گفت که در سوریه، دولت شیعی بر سر کار نیست اما جمهوری اسلامی ایران از دولت سوریه حمایت می‌کند، زیرا به گفته او کسانی که مقابل دولت سوریه قرار گرفته اند در خدمت منافع آمریکا و اسرائیل هستند.

سخنان رهبر جمهوری اسلامی درباره حمایت از دولت بشار اسد در حالیست که سوریه طی سالها همواره به گروه شیعه حزب الله لبنان کمک کرده است. اسرائیل و آمریکا این گروه را سازمانی تروریستی می دانند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین که تقریبا همزمان با انقلاب اسلامی ایران تاسیس شد از جمله سازمان‌هایی است که با هدف مبارزه با اسرائیل تشکیل شده است و تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد.

این سازمان تا چند سال پیش در کنار حماس از سوی ایران حمایت می شد اما حماس در بحران سوریه با ایران اختلاف پیدا کرده است و مواضعش به عربستان سعودی و ترکیه نزدیک تر شده است.

XS
SM
MD
LG