لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۱

مقام‌های یک دبیرستان در تاکستان به دلیل خون‌گیری غیرمجاز از دانش آموزان بازداشت شدند


تجمع والدین دانش آموزان
تجمع والدین دانش آموزان

در پی گرفتن آزمایش خون غیرمجاز از دانش آموزان یک دبیرستان در تاکستان توسط یک فرد ناشناس، مدیر این دبیرستان بازداشت شد.

خبرگزاری های داخلی ایران گزارش دادند که گروهی از والدین دانش آموزان دبیرستان دخترانه سماء در تاکستان قزوین چهارشنبه شب ۱۸ مهر در اعتراض به گرفتن آزمایش خون از فرزندانشان با سرنگ مشترک، مقابل ساختمان شبکه بهداشت تاکستان تحصن کردند.

در پی شکایت این والدین سازمان هلال احمر طی اطلاعیه ای اعلام کرد که پسر ۱۷ ساله ای که روز چهارشنبه با ارائه کارت هلال احمر اقدام به خون‌گیری از دانش آموزان کرده بود، از کارکنان و همکاران هلال احمر نبوده و به طور غیرمجاز تست خون گرفته است.

خبرگزاری مهر گزارش داد که این فرد به بهانه تست قند خون وارد دبیرستان شد و از ۴۰ تن از دانش آموزان آزمایش خون گرفت. دانش آموزان گفتند که این فرد برای خون‌گیری از چند سرنگ به طور مشترک استفاده کرد.

در پی اعتراض خانواده ها و مشخص شدن غیرمجاز بودن این خون‌گیری، سرپرست فرمانداری تاکستان اعلام کرد که علاوه بر بازداشت فردی که اقدام به خون‌گیری کرده بود، مدیر و معاون خاطی مدرسه دخترانه سماء از کار برکنار شده و برای انجام بازپرسی و ادای توضیحات در خصوص ماجرای خون‌گیری مشکوک، بازداشت شدند.

محمد مبین اضافه کرد که یک تیم پزشکی در مدرسه یاد شده حاضر و از دانش آموزانی که از آنها خون‌گیری شده بود آزمایش HIV، هپاتیت B و C گرفتند که جواب این آزمایش‌ها نشانگر علائم بیماری و مشکل خاصی در آنها نبود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG