لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۱

دانشجويان در ايران نگران يک انقلاب فرهنگی ديگرند


دانشجويان در ايران نگران يک انقلاب فرهنگی ديگرند
دانشجويان در ايران نگران يک انقلاب فرهنگی ديگرند

تشديد موج دستگيری ها دانشجويان را قاطع تر ساخته است

واشنگتن تايمز زير عنوان «ايران تعداد قابل توجهی از فعالان دانشجوئی را توقيف کرده است» می نويسد مقامات ايران در تلاش برای جلوگيری از وقوع آنچه که چندين نفر از جوانان ميگويند تظاهراتی عظيم در روز دوشنبه در محوطه های دانشگاهی در سراسر کشور خواهد بود تعداد قابل توجهی از فعالان دانشجوئی را توقيف کرده اند.

واشنگتن تايمز می نويسد تظاهرات مورد انتظار، پيگيری الگوی استفاده از تعطيلات رسمی برای ابراز مخالفت و اعتراض به نتايج انتخابات دوازدهم ژوئن (۲۱خرداد) است، که به محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری شاغل، يک پيروزی عاری از شفافيت ميدهد.

واشنگتن تايمز می نويسد در ماههای پس از انتخابات، تظاهرکنندگان هدفهای خود را گسترده تر ساخته، و به آيت الله علی خامنه ای، رهبر ارشد، و نيز به پاسداران انقلاب و نيروهای بسيج تعميم داده اند، که کنترل فزاينده ای را بر نظام سياسی ايران اعمال ميکنند.

واشنگتن تايمز نظر منوچهر حسن زاده، دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد را نقل ميکند که ميگويد دانشجويان برای روز دوشنبه آماده ميشوند، و با همتايان خود در ديگر دانشگاههای سراسر کشور در تماس اند.

واشنگتن تايمزمی نويسد هادی قائمی، يک سخنگوی کمپين بين المللی برای حقوق بشر در ايران ميگويد دست کم نود دانشجو در سه هفته گذشته بازداشت شده اند. ميلاد اسدی، عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت، سازمان اصلی دانشجوئی ايران، از جمله افرادی است که روز سه شنبه در خانه اش دستگير شد.

واشنگتن تايمزمی نويسد آقای قائمی ميگويد دولت، فعالان سرشناس را بازداشت کرده است با اينحال ما تظاهراتی بزرگ را پيش بينی ميکنيم.

واشنگتن تايمز می نويسد يک دانشجوی دانشگاه آزاد تهران، که خواسته است فقط با نام اول احمد از او ياد شود، ميگويد وی هفته گذشته برای نگاه داشتن پلاکاردی توقيف شد که روی آن نوشته شده بود آزاد زندگی کن يا بمير.

واشنگتن تايمز می نويسد دولت سعی کرده است با استقرار اعضای گروه شبه نظامی بسيج در محوطه های دانشگاهی معترضين را دلسرد کند.

واشنگتن تايمز می نويسد يک فعال سياسی دانشگاهی ديگر نيز، که از بيم تلافی جوئی دولت خواسته است با نام اول افشين معرفی شود، ميگويد برای خاموش ساختن جنبش دانشجوئی سرکوب شديدی عليه دانشجويان اعمال ميشود اما دانشجويان با تشديد فشارها قاطع تر ميشوند.

واشنگتن تايمز می نويسد فائزه، که در دانشگاه آزاد اسلامی تهران دوره فوق ليسانس جامعه شناسی را می گذراند ميگويد اعتراض ها قوت ميگيرد.

واشنگتن تايمز می نويسد يک استاد علوم سياسی در دانشگاه شيراز، که خواسته است فقط با نام اول نازنين از او ياد شود، ميگويد دانشجويان تا حدوی نيز به اظهارات اخير آيت الله خامنه ای واکنش نشان ميدهند که رشته های تحصيلی راجع به فلسفه و ادبيات غرب را مورد انتقاد قرار داد و خواستار احيای روحيه ای انقلابی عليه دشمنان خارجی شد، که وی آنها را متهم کرده است به جنگ نرم عليه جمهوری اسلامی برخاسته اند. نازنين ميگويد دانشجويان فکر ميکنند اين اظهارات بهانه ای برای يک انقلاب فرهنگی ديگر، نظير اوايل دهه هشتاد است.

XS
SM
MD
LG