لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۹

سخنرانی هاشمی رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر در میان اعتراض مخالفان


تجمع مخالفان و موافقان حضور هاشمی در دانشگاه امیرکبیر مقابل خودروی او
تجمع مخالفان و موافقان حضور هاشمی در دانشگاه امیرکبیر مقابل خودروی او

سخنرانی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس «مجمع تشخیص مصلحت نظام» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با وجود تلاش‌های مخالفان برای لغو آن، سرانجام برگزار شد. با این حال، مخالفان اکبر هاشمی رفسنجانی در این دانشگاه، شعارهایی علیه او سر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سخنرانی اکبر هاشمی رفسنجانی در حالی روز دوشنبه ۱۴ اردیبهشت برگزار شد که از دو روز قبل از آن، پیامک‌هایی در مخالفت با برگزاری آن از سوی دو تشکل اصولگرای دانشگاه ارسال می‌شد.

این خبرگزاری نوشت که روز قبل از سخنرانی نیز گروهی از اعضای بسیج دانشجویی برای منصرف کردن رئیس دانشگاه امیرکبیر از برگزاری سخنرانی هاشمی، مقابل دفتر رئیس دانشگاه تجمع کردند.

به نوشته سایت کلمه، پس از اینکه رئیس دانشگاه امیرکبیر با لغو سخنرانی هاشمی رفسنجانی موافقت نکرد، مخالفان حضور آقای رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر تجمع کردند و سعی کردند مانع ورود خودروی او شوند.

گزارش‌ها حاکی است که اعضای تشکل‌های اصولگرا در حالیکه تصاویر آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را در دست داشتند، با تجمع مقابل خودروی هاشمی او را «راس فتنه ۸۸» خواندند.

این تجمع موجب شد تا سخنرانی رفسنجانی با تاخیر برگزار شود. از سوی دیگر گزارش شده است که تعدادی از دانشجویان نیز در موافقت با سخنرانی هاشمی در دانشگاه امیرکبیر شعار دادند.

گروههای تندروی اصولگرا، هاشمی رفسنجانی را به همراهی با معترضان سال ۱۳۸۸ متهم می‌کنند و او را «فتنه گر» می‌خوانند.

هاشمی رفسنجانی از برخوردهای صورت گرفته با معترضان به نتیجه انتخابات در نوبت های مختلف انتقاد کرده است.

XS
SM
MD
LG