لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۷

یک دستفروش با تیراندازی در محوطه تئاتر شهر تهران یک نفر را زخمی کرد


یک دستفروش در محوطه تئاتر شهر تهران در جریان درگیری با دستفروشی دیگر با شلیک گلوله او را زخمی کرد.

خبرگزاری ایسنا دوشنبه ۲۰ خرداد به نقل از رئیس پلیس پیشگیری تهران نوشت ضارب که مردی ۲۴ ساله است به پلیس گفت که دوستش به مادرش فحاشی کرده و او را عصبانی کرده و او نیز پس از شلیک یک تیر هوایی به پای چپ دوستش شلیک کرده است.

به گفته کیوان ظهیری، دستفروش زخمی شده در بیمارستان تحت مداوا است و دستفروش مهاجم نیز دستگیر شده است. او گفت که فرد مهاجم تا کنون چند با خودکشی کرده که ناکام بوده و به پلیس نیز گفته که اسلحه را از استان‌های غربی برای خودکشی خریده است.

کارشناسان و برخی مقام ها در ایران بارها نسبت به افزایش آمار نزاع هشدار داده اند.

سازمان پزشکی قانونی استان تهران ماه گذشته اعلام کرد که بیش از صد هزار نفر در تهران، در سال گذشته به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی وقانونی استان تهران مراجعه کردند که نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود هشت درصد افزایش داشته است.

همچنین براساس آخرین آمارها، نزاع دومین عامل مرگ و میر در اورژانس ایران است و همچنین بالاترین جرمی که در سامانه ۱۱۰ ثبت می‌شود، مربوط به نزاع‌های خیابانی است.

پیشتر نیز پروانه سلحشوری یکی از نمایندگان مجلس ایران در سال ۹۶ گفته بود که ایران رتبه اول عصبانیت را در دنیا دارد که از بیکاری و مشکلات معیشتی به عنوان مهم‌ترین عوامل ایجادکننده آن نام برده می‌شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG