لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۱

در سایه بی تفاوتی مسئولان کشتی ایران؛ مدال طلای یک کشتی‌گیر ایرانی پس‌ گرفته شد


گرمکن نپوشیدن محمدباقر یخکشی در مراسم اهدای مدال جام ساساری در ایتالیا
گرمکن نپوشیدن محمدباقر یخکشی در مراسم اهدای مدال جام ساساری در ایتالیا

پس از حذف شدن یک کشتی‌گیر ایرانی به دلیل نپوشیدن گرمکن روی سکوی قهرمانی در تورنمنت ایتالیا و پس گرفتن مدال طلایش این‌بار کشتی‌گیران فرنگی‌کار بدون توجه به قوانین بدون گرم‌کن بر روی سکوها حاضر شدند

باقر یخکشی ملی پوش وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی آزاد ایران، در جام ساساری ایتالیا زمانی که مدال طلا گرفت و بر روی سکو رفت، به جای گرم‌کن ورزشی، تیشرت بر تن داشت و تخلف او از مقررات باعث شد تا مدال طلای او پس گرفته شود.

خبرگزاری ایسنا روز دوشنبه ۶ خردادماه به نقل از فدراسیون جهانی کشتی نوشته است که چند مرتبه به کشتی‌گیر ایران تذکر داده شده تا به قوانین احترام بگذارد و با گرمکن ورزشی کشورش به روی سکو بیاید و مدال خود را دریافت کند اما این کشتی‌گیر نسبت به این موضوع بی‌توجهی کرده و در نهایت با تصمیم مسئولان از رقابت‌ها کنار گذاشته شده است.

در حالی طلای این کشتی‌گیر در این تورنمنت پس گرفته شده است که جام ساساری ایتالیا به عنوان یکی از دو رویداد باقی‌مانده مؤثر در رنکینگ جهانی کشتی‌گیران محسوب می‌شود.

براساس قوانین جدید، کشتی‌گیران از ابتدای سال ۲۰۱۹ باید در تمام مسابقات برای دریافت مدال با گرمکن ورزشی مختص به کشورشان بر روی سکو حاضر شوند.

بی توجهی این کشتی‌گیر به این قوانین در شرایطی است که به نظر می رسد مسئولان تیم ملی هم نسبت به قوانین بین المللی و تذکرات مسئولان مسابقه بی توجه بوده‌اند.

اما پس گرفته شدن مدال طلای یخکشی تنها نمونه بی توجهی کشتی‌گیران ایرانی به قوانین بین المللی نیست.

خبرگزاری ایسنا در این باره نوشته است که ملی‌پوشان کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تورلیخانوف در قزاقستان که شب گذشته (یکشنبه) به پایان رسیده «باز هم با تی‌شرت ورزشی بر روی سکو حاضر شدند و مسئولان تیم نیز نسبت به این موضوع مهم بی‌تفاوت بودند.»

موضوعی که می توانست این‌بار باعث از دست رفتن مدال کشتی‌گیران فرنگی ایران در این رقابت ها باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG