لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۱

سه بازیکن فوتسال زنان به خاطر اعتراض به پرداخت نشدن پاداش قهرمانی از اردوی تیم ملی حذف شدند


سه بازیکن زن فوتسال ایران می گویند به خاطر اعتراض به پرداخت نشدن پاداش قهرمانی‌شان در جام ملت‌های آسیا از اردوی تیم ملی کنار گذاشته شده‌اند.

فرزانه توسلی، نسترن مقیمی و آرزو صدقیانی‌زاده سه بازیکنی هستند که نامشان در لیست اردوی تیم ملی فوتسال زنان ایران برای تورنمنت چهارجانبه روسیه قرار ندارد.

خبرگزاری ایسنا،‌ روز دوشنبه ۲۶ فروردین در گزارشی نوشته است که این سه بازیکن در اولین اردو تیم ملی دعوت شده بودند اما « با شرکت نکردن در اردو اعتراض خود را نسبت به پرداخت نشدن پاداش قهرمانی در جام ملت‌های فوتسال آسیا که اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به دست آمد اعلام کردند.»

بنابر این گزارش این بازیکنان در اولین اردوی سال ۹۸ به تیم ملی دعوت نشده اند و گفته می‌شود علت آن اعتراض قبلی این سه بازیکن بوده است.

فدراسیون فوتبال اما دلیل کنار گذشتن آن‌ها را «جوان‌گرایی» اعلام کرده است اگر چه این بازیکنان تنها موضوع جوانگرایی را بهانه ای برای کنار گذاشتن‌شان به خاطر اعتراض به پرداخت نشدن پاداش‌ها عنوان کرده اند.

نسرین مقیمی یکی از این بازیکنان گفته است اگر دلیلشان جوان گرایی است چرادر اردوی قبلی جوانگرایی نکرده اند، اردوی قبلی سه هفته پیش بود یعنی از آن موقع تا الان ما پیر شدیم؟ این بهانه است.

پاداش قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان ایران در جام ملت ها ۲۲ میلیون تومان است که با گذشت حدود یکسال هنوز پرداخت نشده است.

وزش زنان در ایران نه تنها با محدودیت‌های فراوانی روبروست بلکه به اندازه ورزش مردان از سوی فدراسیون‌ها و مسئولان ورزش ایران حمایت نمی‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG