لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۲

ایران از آلمان شکست خورد؛ امید والیبالیست‌ها به بازی با فرانسه


تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار مرحله سوم مسابقات قهرمانی مردان جهان، از تیم آلمان شکست خورد.

والیبالیست‌های ایران روز چهارشنبه در مقابل آلمان با نتیجه ۳ بر صفر شکست خوردند تا همه امیدشان برای صعود به دیدار روز پنجشنبه مقابل فرانسه بسته شود.

تیم ایران در مسابقات قهرمانی مردان جهان در لهستان موفق شده بود از مراحل اول و دوم صعود کرده و به جمع ۶ تیم برتر مسابقات راه پیدا کند. ایران در این مرحله با فرانسه و آلمان همگروه است.

ملی‌پوشان آلمان در ست اول موفق شدند بازیکنان ایران را به شدت تحت فشار قرار داده و اختلاف امتیازات خود را رفته رفته بالا ببرند. آلمان توانست با سرویس‌های پرسرعت و دفاع قدرتمند روی تور امتیازها را یکی پس از دیگری کسب کرده و سرانجام ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ به سود خود به پایان ببرد.

تیم ایران ست دوم را بهتر آغاز کرد و پا به پای تیم آلمان پیش رفت. دو تیم تا امتیاز ۱۶ رقابت پایا پایی از خود نشان دادند اما بعد از آن بود که چند اشتباه در تیم ایران و دفاع و توپ‌گیری مناسب آلمان‌ها موجب شد تیم ایران این ست را هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به حریف واگذار کند.

در ست سوم این ایران بود که از آلمان پیش افتاد و حتی در مقاطعی از بازی، اختلاف امتیاز خود با آلمان را به ۵ رساند، اما سرویس‌های خوب آلمان‌ها به بازی آنها قدرت بیشتری داد و اشتباهات بازیکنان ایران نیز به تیم آلمان کمک کرد تا ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود خود به پایان ببرد.

ایران با این شکست همه امید خود برای صعود به نیمه نهایی را به بازی با فرانسه بسته است. این درحالیست که فرانسه در بازی پیشین خود آلمان را شکست داد. فرانسه در دور نخست بازی‌های موفق شد ایران را نیز ببرد.

XS
SM
MD
LG