لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۲

آیا تاخیر در آغاز لیگ فوتبال ایران برای آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای ورود زنان است؟


در حالیکه تاخیر در برگزاری لیگ برتر فوتبال ایران بحث برانگیز شده، دلایلی از جمله مشکلات امنیتی ورزشگاهها و ممنوعیت ورود تماشاگران زن از دلایل این تاخیر عنوان شده است.

در پایان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران اعلام شد که فصل بعد هفته اول مرداد آغاز می‌شود، این در حالیست که در هفته اول مرداد هنوز حتی قرعه‌کشی لیگ برگزار نشده است.

برخی از سایت های خبری احتمال این تاخیر را آماده نبودن شرایط ورود زنان به ورزشگاهها اعلام کردند چرا که رئیس فیفا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران، ۲۴ تیر را به عنوان ضرب‌الاجل برای فراهم کردن زیرساخت‌های حضور بانوان در ورزشگاه‌ها تعیین کرد.

روحانیون سنتی به دلایل شرعی مخالف ورود زنان به ورزشگاه‌های مسابقات مردان هستند.

با این حال خبرگزاری ایسنا به نقل از مسئولان سازمان لیگ فدراسیون فوتبال نوشت که سازمان لیگ و فدراسیون بر اساس قوانین فیفا و کنفدراسیون آسیا شرایطی را برای باشگاهها تعیین کرده اند از جمله اینکه فرآیند بلیت فروشی توسط باشگاه‌ها باید الکترونیکی و اینترنتی همراه با احراز هویت باشد و جای تماشاگران نیز با درج شماره صندلی مشخص شود.

شرط دیگر رفع مشکلات امنیتی و خدماتی برای تماشاگران از جمله نصب صندلی و شماره گذاری، بلوک بندی استادیوم، نصب دوربین‌های مدار بسته، ایجاد اتاق نظارت و چندین مورد دیگر که باشگاهها باید تا پیش از آغاز مسابقات انجام دهند.

تیم هایی که نتوانند این شرایط را فراهم کنند باید در استان‌های همسایه یا در ورزشگاه خالی بازی کنند.

این سختگیری در پی بروز حوادثی در دیدارهای لیگ برتر و جام حذفی فصل گذشته از جمله دیدار پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان و دیدار تراکتور سازی و پیکان و زخمی شدن تعدادی از تماشاگران صورت گرفته است.

به نظر می رسد طولانی شدن آماده سازی بسیاری از ورزشگاهها موجب شده است که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نتوانند زمان مشخصی را برای آغاز لیگ برتر فوتبال ایران اعلام کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG