لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۲

محرومیت بهترین مدافع ایران در جام جهانی از بازی در تیم ملی


نام پولادی در بین بهترین مدافعان منتخب فیفا
نام پولادی در بین بهترین مدافعان منتخب فیفا

همزمان با اعلام باطل شدن کارت‌های معافیت از سربازی ۲۷ فوتبالیست شاغل در ایران، خبرآنلاین به نقل از مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال ایران نوشت که کارت پایان خدمت مهرداد پولادی، مدافع تیم ملی ایران نیز مشکل دارد و این بازیکن نمی‌تواند تیم ملی را همراهی کند.

خبرآنلاین به نقل از مهدی تاج، شجاع خلیل‌زاده و مهرداد پولادی را جزو بازیکنانی اعلام کرد که کارت پایان خدمت سربازی آنها مشکل دارد و این بازیکنان به همراه، بختیار رحمانی، که پیشتر نامش در لیست متخلفان کارت پایان خدمت اعلام شده بود، نمی‌توانند در تیم ملی فوتبال ایران بازی کنند.

مهرداد پولادی، مدافع چپ تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل، در دور گروهی بازی‌ها به عنوان بهترین یکی از بهترین مدافعان انتخاب شده بود. این بازیکن با عملکردی که تحسین فیفا را برانگیخته بود، توانست جای محکمی در ترکیب ثابت تیم ملی ایران برای خود به دست آورد اما حال فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده است که او تا مشخص نشدن تکلیف کارت پایان خدمت خود، نمی‌تواند در تیم ملی بازی کند.

علی کفاشیان روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که او از کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال خواسته است که پولادی را تا مشخص شدن وضعیت سربازی او به تیم ملی دعوت نکند.

بررسی وضعیت کارت‌های معافیت و پایان خدمت جعلی در میان ورزشکاران ایران، طی ماههای اخیر خبرساز شده است. دادستان تهران اعلام کرده است که سازمان نظام وظیفه ۱۱۸ ورزشکار را که کارت پایان خدمت آنها مشکل دارد به دادستانی معرفی کرده است. از این بین، پرونده ۳۸ نفر بررسی شده‌ که به گفته جعفری دولت آبادی، جعلی بودن کارت‌های آنها ثابت شده است.

فدراسیون فوتبال ایران هم اعلام کرده است که کارت معافیت از خدمت ۲۷ فوتبالیست شاغل در لیگ‌های ایران باطل شده و آنها باید تا دریافت کارت پایان خدمت خود، در تیم‌های وابسته به ارگان‌های نظامی بازی کنند.

مهدی تاج به خبرنگاران گفته است که این بازیکنان نه تنها باید پول‌هایی که از باشگاه‌های خود دریافت کرده‌اند را بازگردانند، بلکه در باشگاه جدید نیز باید به طور رایگان بازی کنند. علاوه بر پولادی و خلیلزاده، نام بازیکنان شناخته شده‌ا‌ی نظیر حسین ماهینی و بختیار رحمانی، آرش افشین و علی حمودی نیز در میان بازیکنانی است که کارت معافیت از خدمت آنها باطل شده است.

XS
SM
MD
LG