لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۴

ذوب آهن اصفهان با شکست استقلال تهران قهرمان جام حذفی ایران شد


علی حمام مدافع ذوب آهن بارها یعقوب کریمی هافبک استقلال را متوقف کرد.
علی حمام مدافع ذوب آهن بارها یعقوب کریمی هافبک استقلال را متوقف کرد.

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با شکست استقلال تهران در ضربات پنالتی، قهرمان جام حذفی ایران شد.

دیدار پایانی جام حذفی فوتبال ایران که یکشنبه نهم خرداد در خرمشهر برگزار شد پس از ۹۰ دقیقه با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید. با تساوی دو تیم در ۳۰ دقیقه وقت اضافه بازی به ضربات پنالتی کشیده شد که در این ضربات ذوب آهن موفق شد با نتیجه پنج بر چهار استقلال را شکست دهد.

در این دیدار ذوب آهن موفق شد در دقیقه ۲۰ با حرکت عرضی اسماعیل زاده و شوت محکم او دروازه استقلال را باز کند. شوت اسماعیل زاده پس از برخورد با پای عمران زاده مدافع استقلال به تیر دروازه خورد اما پس از برخورد با دستان مهدی رحمتی دروازه بان استقلال وارد دروازه این تیم شد.

استقلال برای دستیابی به گل تساوی تا دقیقه ۵۶ تلاش کرد و سرانجام در این دقیقه با خطای دفاع ذوب آهن روی یعقوب کریمی به یک ضربه پنالتی دست یافت. پنالتی استقلال توسط امید ابراهیمی به گل تبدیل شد تا بازی با نتیجه یک بر یک دنبال شود.

تلاش دو تیم برای رسیدن به گل تا پایان ۹۰ دقیقه و ۳۰ دقیقه وقت اضافه به نتیجه نرسید تا اینکه در ضربات پنالتی رشید مظاهری دروازه بان ذوب آهن ضربه علیرضا رمضانی را مهار کرد تا ذوب آهن از استقلال پیش بیفتد.

سرانجام در پایان ضربات پنالتی ذوب آهن اصفهان موفق شد استقلال تهران را با نتیجه ۵ بر ۴ و در مجموع بازی با نتیجه ۶ بر ۵ شکست دهد و قهرمان جام حذفی ایران شود.

استقلال تهران در این دیدار دو بازیکن تاثیرگذار خود، خسرو حیدری و سجاد شهباز زاده را در اختیار نداشت.

XS
SM
MD
LG