لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۶

دو روز بعد از شکست در مشهد؛ فرهاد مجیدی سرمربی موقت تیم فوتبال استقلال شد


باشگاه استقلال تهران به صورت رسمی اعلام کرد که فرهاد مجیدی، دستیار وینفرد شفر به عنوان سرمربی موقت استقلال انتخاب شده است. با این حال گفته می‌شود اخراج شفر غرامت «نیم میلیون یورویی» برای این باشگاه به همراه خواهد داشت.

این باشگاه روز دوشنبه ۹ اردیبهشت اعلام کرد که با توجه به «ارزیابی‌های فنی»، «نارضایتی گسترده کارشناسان، پیشکسوتان و هواداران» باشگاه فعالیت وینفرد شفر و ساشا شفر در تیم استقلال «معلق» شده است.

بنابر این گزارش قرار است که فرهادمجیدی بازیکن سابق استقلال و دستیار وینفرد شفر در سه بازی باقیمانده به عنوان سرمربی موقت، امور فنی تیم را در دست داشته باشد.

کنار گذاشتن وینفرد شفر آلمانی از نیمکت استقلال در شرایطی است که خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که در صورت فسخ این قرارداد باشگاه استقلال باید بیش از «نیم میلیون یورو» به این مربی غرامت بپردازد.

قرارداد وینفرد شفر با باشگاه استقلال تا تابستان سال آینده اعتبار دارد.

استقلال تهران داربی اخیر مقابل پرسپولیس را باخت و این شکست انتقادهای بسیاری را از سوی هواداران این باشگاه به همراه داشت تا جایی که در نهایت به کنار گذاشتن این مربی از نیمکت آبی‌پوشان انجامید.

این تیم در حال حاضر با ۵۰ امتیاز بعد از تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در رده سوم جدول لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارد و در سه سال اخیر نتوانسته حتی یک هفته نیز صدرنشین این رقابت ها باشد.

آخرین باری که تیم فوتبال استقلال موفق شد بالاتر از دیگر تیم‌های لیگ برتر در صدر جدول رده بندی بایستد، مربوط به لیگ پانزدهم و هفته ۲۸ این مسابقات در سال ۹۵ است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG