لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۸

پس از یک درگیری شدید کشتی ایرانی از دست دزدان دریایی نجات یافت


یک دزد دریایی سومالیایی - آرشیو
یک دزد دریایی سومالیایی - آرشیو

یک کشتی حامل پرچم ایران با ۱۵ خدمه آن روز شنبه توانست از دست دزدان دریایی فرار کند. به گزارش ساکنان و مقامات محلی سومالیایی، خدمه کشتی ایرانی پس از آنکه توانستند بر دزدان دریایی که آنها را در سواحل منطقه مدج در مرکز سومالی نگه داشته بودند غلبه کنند، از منطقه دور شدند.

محمد عواله، یک مقام محلی سومالیایی به صدای آمریکا گفت درگیری سنگینی اوایل روز شنبه بین دزدان دریایی و خدمه کشتی صورت گرفت.

او گفت خدمه کشتی توانستند که بر دزدان دریایی غلبه کنند. این مقام به صدای آمریکا گفت پنج نفر از دزدان دریایی در این درگیری کشته شدند اما مشخص نیست که آیا خدمه کشتی هم تعدادی تلفات داشت یا خیر.

کشتی ایرانی بیش از ۵ روز پیش در آب های شمال سومالی ربوده شد. روز دوشنبه نیز یک کشتی دیگر دزدان دریایی سومالی سعی کرد در تلاشی ناکام یک کشتی حامل پرچم تایلند را در آب های مرکزی سومالی برباید.

گفته می شود پس از آنکه شرکت های کشتیرانی از سه سال پیش شروع به مسلح کردن خدمه خود کردند، دزدی های دریایی نیز در نزدیکی آب های سومالی کاهش یافت. برخی از ناوهای نیروهای دریایی کشورهای مختلف نیز در آب های منطقه شاخ آفریقا گشت زنی می کنند و با اقدامات دزدان دریایی مقابله می کنند.

XS
SM
MD
LG