لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۷

دیدگاه: قاسم سلیمانی، لژیون خارجی ایران در سوریه


قاسم سلیمانی به طور متناوب در سوریه و عراق حضور دارد.
قاسم سلیمانی به طور متناوب در سوریه و عراق حضور دارد.

مقاله ای از جوزف پادر در «فرانت پیج مگ»

با توجه به مناقشه روزافزون شیعه و سنی در خاورمیانه، حمله داعش به ایران امری اجتناب ناپذیر بود. مساله هیچگاه انجام یا عدم انجام حمله داعش به ایران نبود، بلکه بحث بر سر زمان انجام آن بود.

جنگ نیروهای شیعه تحت رهبری قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، با داعش و دیگر شبه نظامیان سنی در منطقه دلیلی کافی برای هدف گرفتن ایران بوده است.

جمهوری اسلامی برای گسترش نفوذ خود در منطقه و بسط هلال شیعی منابع هنگفتی را صرف حمایت از موقعیت اش در سوریه کرده است، تا پل ارتباطی اش به لبنان و دریای مدیترانه را حفظ کند. این امر به معنای نگاه داشتن بشار اسد و رژیم اقلیت علوی در قدرت است.

اسد که به قصاب دمشق معروف است برای این مهم می تواند بر روی لژیون خارجی ایران متشکل از جنگجویانی از حزب الله لبنان، عراق، افغانستان، پاکستان و یمن حساب کند.

جمهوری اسلامی ایران حامی عمده تروریسم بین المللی است و حمله داعش به تهران باعث شد ایران طعم داروی کشنده خودش را بچشد. سرکوب سنی ها در ایران احتمالا سنی های بلوچ و عرب های اهوازی را به سوی داعش سوق خواهد داد.

حمله به قلب تهران نشانگر این حقیقت تلخ است که جهادیون سنی می توانند همانند آن چه جهادیون ایرانی در سوریه انجام داده اند، سپاهی خارجی در ایران تشکیل بدهند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG