لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۹

وزیر ارتباطات: دولت برای رفع فیلتر توییتر رایزنی کرده است


وزیر ارتباطات و فناوری جمهوری اسلامی اعلام کرد که دولت برای رفع فیلتر توییتر رایزنی کرده است.

محمود واعظی روز یکشنبه ۲۰ فروردین با بیان اینکه فیلتر برخی شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر توسط دولت پیش صورت گرفته است به خبرگزاری ایلنا گفت که بازگشایی این شبکه‌ها در اختیار دولت کنونی نیست و کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه باید در مورد آن تصمیم گیری کند.

«کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» که نمایندگانی از سه قوه ایران و نهادهایی مثل نیروی انتظامی و صدا و سیما نیز در آن عضو هستند، درباره فیلترینگ در ایران تصمیم می‌گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری ایران گفت که دولت در مورد رفع فیلتر توییتر رایزنی کرده است اما دبیرخانه این کارگروه هنوز این مسئله را در دستور کار قرار نداده است.

فیلترینگ توئیتر در حالی در ایران ادامه دارد که بسیاری از مقامات عالیرتبه ایران حساب کاربری در این شبکه اجتماعی دارند.

از زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ فیسبوک، توییتر و یوتیوب در ایران فیلتر است. البته سابقه فیلترینگ در ایران قدیمی‌تر است و تا پیش از آن هم چندین شبکه اجتماعی و هزاران وبسایت خبری و غیرخبری گرفتار فیلترینگ حکومت ایران شده بودند.

حسن روحانی که از زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در مواردی در مخالفت با فیلترینگ سخنرانی کرده است، هنوز نتوانسته فیلتر فیسبوک، توییتر و یوتیوب را بردارد، اما دولت او در مقابل گسترش دایره محدودیت‌ها و فیلتر شدن شبکه‌هایی مثل تلگرام و اینستاگرام که از سوی نهادهای غیرانتخابی بر آن تاکید می شود، مقاومت کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG