لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

گزارش نیویورک تایمز از «مشکلات ایران» در جام جهانی


در طول بازی ایران مراکش، تماشاگران با شعارهای این چنینی، خواستار اجازه حضور زنان در ورزشگاه های فوتبال در داخل ایران شدند.
در طول بازی ایران مراکش، تماشاگران با شعارهای این چنینی، خواستار اجازه حضور زنان در ورزشگاه های فوتبال در داخل ایران شدند.

گزارشی در روزنامه نیویورک تایمز

اول، در سخت ترین گروه ممکن قرار گرفتند. بعد نتوانستند هیچ تیم ملی مطرحی را برای بازی های دوستانه مجاب کنند.

در روسیه هم، تحریم ها باعث شد نتوانند از محصولات ورزشی آمریکا استفاده کرده و کفش مورد علاقه شان ساخت نایکی را به پا کنند.

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، از همین رو از موانع پیش روی بازیکنان اش در نخستین حضور پیاپی شان در جام جهانی حرف می زد: «ما نمی گذاریم این مشکلات به عذر و بهانه تبدیل بشود. ما از تمام این شرایطی که با آن روبرو بوده ایم به عنوان فرصتی برای تقویت عزم و اراده بازیکنان استفاده می کنیم. ما می دانیم که باید یک خانواده متحد بمانیم.»

طول دوره مربی گری کی روش بر تیم ملی فوتبال ایران طولانی تر از تمام مربیان پیش از او بوده است. او که پیشتر مربی رئال مادرید و دستیار مربی منچستر یونایتد بود در ایران محبوبیت بسیاری دارد. اگر او موفق شود تیم ملی ایران را از گروهی که پرتغال و اسپانیا در آن حضور دارند به دور بعدی برساند در ایران برایش جشن ملی خواهند گرفت.

کی روش گفت صحبت از اسپانیا که پس از برکناری مربی اش در تلاطم است کار درستی نیست، اما درباره مشکلات آماده سازی تیم ملی ایران راحت تر حرف می زد.

کی روش همیشه گلایه کرده است که به دلایل عمدتا سیاسی تیم ایران آن حضور بین المللی لازم را نداشته است و امکان برگزاری بازی های دوستانه با دیگر کشورها را ندارد. این ماه بازی دوستانه ایران و یونان در استانبول به دلیل مشکلات میان یونان و ترکیه در آخرین روزها لغو شد. بعد تیم ملی کوزوو هم که جایگزین یونان شده بود از بازی دوستانه با ایران انصراف داد.

ایران اولین تیم راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

کی روش گفت: «بازی اول همیشه بازی به خصوصی است. برای ما و مراکش این بازی است که باید حتما از آن پیروز بیرون بیاییم.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG