لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

گزارش خبرگزاری فرانسه: ایران نمایش عمومی جام جهانی را ممنوع کرده است


برعکس داخل ایران، زنان ایرانی حضور پر رنگی در مسابقات ایران در جام جهانی روسیه دارند.
برعکس داخل ایران، زنان ایرانی حضور پر رنگی در مسابقات ایران در جام جهانی روسیه دارند.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت: مقامات در تهران برنامه های نمایش عمومی مسابقه ایران و مراکش در سالن های ورزشی و پارک ها لغو کردند.

به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری در جهان است که اجازه نمی دهد زنان و مردان طرفدار فوتبال در اماکن عمومی گردهم بیایند و مسابقات جام جهانی فوتبال را تماشا کنند.

ابتدا قرار بود «استادیوم آزادی» این مسابقه را نمایش بدهد تا خانواده ها بتوانند در کنار هم بازی را ببینند. مردم هم از این که برای اولین بار چنین فرصتی پیش آمده است هیجان زده بودند. اما بعدتر وبسایت «خبر ورزشی» از لغو این برنامه خبر داد. این وبسایت در عین حال نوشت مسئولان استادیوم آزادی در تلاش هستند برای نمایش دیگر بازی های باقی مانده ایران در مرحله مقدماتی با اسپانیا و پرتغال مجوز بگیرند.

روزنامه نگاران محلی می گویند پیامک هایی از وزارت ورزش دریافت کردند که از لغو برنامه نمایش مسابقات در پارک ها حکایت داشت.

روشن نیست آیا کافی شاپ ها اجازه پخش مسابقات را دارند یا نه.

کاربران در رسانه های اجتماعی مقامات مسئول ایران را مسخره می کردند که بیلبورد بزرگی را در مرکز تهران برای نمایش طرفداران فوتبال از نقاط مختلف ایران نصب کرده اند که در آن تصویر هیچ زنی دیده نمی شود.

به فاصله کوتاهی آن بیلبورد با طرح جدیدی جایگزین شد که شامل تصویر زنان در کنار تیم ملی می شد.

ایران اولین کشوری بود که به جام جهانی صعود کرد ولی در یکی از سخت ترین گروه ها قرار گرفته است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG