لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

ادامه اعتراضات مردمی در ایران باعث لغو چهار بازی لیگ برتر فوتبال شد؛ احتمال لغو سایر بازی‌ها


در پی ادامه ناآرامی ها در شهرهای مختلف ایران، چهار بازی از هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال لغو شد و احتمال عدم برگزاری سایر مسابقات نیز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، سازمان لیگ فوتبال در سایت خود از لغو بازیهای گل گهر سیرجان- ماشین سازی تبریز، پارس جنوبی جم- پیکان تهران، تراکتورسازی- شهر خودرو مشهد، و صنعت نفت آبادان- سپاهان اصفهان خبر داد.

در این بیانیه اشاره ای به دلایل عدم برگزاری بازی‌ها نشده است و فدراسیون فوتبال فقط به ذکر «عدم وجود شرایط لازم» بسنده می کند. گفته می شود شورای عالی امنیت ملی کشور این مسابقات را لغو کرده است.

در روزهای اخیر شهرهای سیرجان، جم، تبریز، و آبادان صحنه درگیری های شدیدی میان تظاهرکنندگان و نیروهای انتظامی بوده است و لغو این چهار مسابقه تا حد زیادی قابل پیش بینی بود.

هرچند که گفته می شود سایر مسابقات طبق برنامه برگزار می شود ولی با توجه به ادامه تظاهرات، برگزاری بازیهای پرسپولیس-نفت مسجد سلیمان در تهران و استقلال-نساجی قائم شهر در مازندران در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به دلیل شرایط بحرانی ایران و ادامه اعتراضات مردمی، برخی از رویدادهای ورزشی رشته های دیگر چون والیبال یا فوتسال نیز با دستور مقامات امنیتی لغو شده است.

اعتراضات مردمی از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از انتشار ناگهانی خبر سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد در شهرهای مختلف ایران آغاز شد. پیش از این صدای آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که دست‌کم در ۵۴ شهر ایران اعتراضات مردمی جریان داشته است.

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند.

ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG