لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۸

حمید درخشان استعفا داد


حمید درخشان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس استعفا داد.

درخشان روز یکشنبه ۱۶ فروردین با حضور در ورزشگاه درفشی‌فر و بعد از پایان تمرین تیمش از سمت خود در تیم فوتبال پرسپولیس کناره گیری کرد.
درخشان که از ۱۹ شهریور سال ۱۳۹۲ و بعد از برکناری علی دایی هدایت سرخپوشان را بر عهده گرفته بود، امروز با حضور در رختکن تیم و ضمن صحبت با بازیکنان خداحافظی کرد.
حمید درخشان، بازیکن سابق تیم پرسپولیس و تیم ملی که مدت نزدیک به ۷ ماه به عنوان سرمربی در پرسپولیس حضور داشت، همواره مورد انتقاد هواداران، اهالی فوتبال و پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس بود.

درخشان در آخرین روزهای حضور علی دایی در پرسپولیس، درحالی به عنوان سرمربی پرسپولیس معرفی شدکه حضور او در تمرین این تیم، با درگیری هایی همراه بود.

عملکرد درخشان در ثبت قرارداد با بازیکنان جدید در میان فصل لیگ برتر فوتبال ایران نیز مورد انتقاد پیشکسوتان پرسپولیس بود.

درخشان در حالی از سمتش در تیم فوتبال پرسپولیس استعفا داده که از چندین گزینه همچون برانکو به عنوان جانشین او نام برده می‌شود.

با حضور حسین نژاد فلاح، مدیر کل سابق اداره ورزش تهران، به عنوان سرپرست در باشگاه پرسپولیس، سناریوی پیداکردن جانشین برای حمید درخشان از اسفند سال گذشته آغاز شد.

نحوه پیوستن نژاد فلاح به کادر مدیریتی پرسپولیس، پس از زندانی شدن حمیدرضا سیاسی و روند غیر عملی خصوصی سازی سرخابی ها، نوک پیکان انتقادات هواداران پرسپولیس در ناکامی های اخیر را بیش از پیش متوجه وزارت ورزش و جوانان کرده است.

در همین حال، اعضای هیت رئیسه باشگاه پرسپولیس همواره از حمید درخشان حمایت کرده اند و با بستن قرارداد با دستمزد بالا برای مربیان خارجی مورد نظر نژاد فلاح مخالفت کرده اند.

به گفته نژاد فلاح سرپرست پرسپولیس، در بازی روز چهارشنبه پرسپولیس مقابل النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در صورت موافقت با جدایی درخشان، حسین عبدی دستیار وی روی نیمکت خواهد نشست.

این استعفا هرچند که از سوی سرپرست باشگاه مورد تایید قرار گرفته، اما هنوز مشخص نیست آیا درخشان به نیمکت پرسپولیس بازخواهد گشت یا نه؟

XS
SM
MD
LG