لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۳

تهران ممکن است تيم فوتبال دختران ايران را به المپيک سنگاپور نفرستد


The first kiss: Prince William kisses his wife Kate, Duchess of Cambridge on the balcony of Buckingham Palace. (AP Photo)
The first kiss: Prince William kisses his wife Kate, Duchess of Cambridge on the balcony of Buckingham Palace. (AP Photo)

واشينگتن پست زير عنوان "تيم فوتبال دختران ايران ممکن است مراسم سنگاپور را از دست بدهد" می نويسد وسائل ارتباط جمعی ايران روز پنجشنبه خبر دادند ايران ممکن است تيم فوتبال دختران خود را به خاطر اختلاف بر سر پوشش اسلامی بازيکنان، به المپيک ماه آينده نوجوانان در سنگاپورنفرستد.

روزنامه ها، از جمله روزنامه خبر ورزشی، اظهارات مرضيه اکبرآبادی معاون امور ورزشی بانوان سازمان تربيت بدنی را نقل ميکنند که گفته است لباس جديد نامناسب است.

اوميگويد اين لباس آن چيزی نيست که در باره اش توافق شده بود، و ايران احتياجی ندارد که تيم خود را به هر قيمتی به سنگاپور بفرستد.

لباس جديد قراربود مصالحه ای با نظرات فيفا، تشکيلات حاکم و ناظر بر امور فوتبال باشد، که در سال ۲۰۰۷ مقنعه وحجاب اسلامی سنتی برای دختران و زنان را به دلايل امنيتی، وبرای جلوگيری از مطرح ساختن نظرات سياسی و مذهبی در زمين ورزش، منع کرده است.

پوشش جديد، شامل کلاهی مشابه کلاه شناگران، بالاتنه ای ضخيم با آستين های بلند، شلواری تا زير زانو، و ساق بند است.

فيفا در ماه آوريل خواستار آن شده بود که ايران برای شرکت در المپيک سنگاپور، مقنعه را با کلاهی عوض کند که موی بازيکنان را می پوشاند.

بنظرميرسد اظهارات اکبرآبادی بيشتر معرف اختلاف نظر درداخل تشکيلات ورزشی ايران است تا جر و بحث با فيفا.

در گزارش های خبری همچنين اظهارات علی کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال ايران در دفاع از لباس جديد نقل شده است. به گفته وی، اين لباس مطابق استاندارد فيفاست، و سازمان تربيت بدنی آن را تائيد کرده است.

گزارش ها درعين حال گويای آن است که فدراسيون ظرف چند روز آينده موضوع پوشش نهائی برای تيم دختران را پيگيری خواهد کرد که نشان ميدهد هنوزهم رسيدن به يک توافق امکان پذير است.

XS
SM
MD
LG