لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۲

هشتاد و یکمین شهرآورد تهران به کام استقلال یا پرسپولیس؟


داربی هشتادم استقلال و پرسپولیس - اردیبهشت ۱۳۹۴
داربی هشتادم استقلال و پرسپولیس - اردیبهشت ۱۳۹۴

جمعه هشتم آبان ماه و از ساعت سه بعد از ظهر به وقت تهران، دو باشگاه پرطرفدار تهران برای هشتاد و یکمین بار با هم مسابقه می‌دهند.

بازی استقلال و پرسپولیس که آن را بزرگترین و مهم‌ترین شهرآورد(داربی) آسیا می‌دانند در جریان هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران برگزار خواهد شد و قضاوت آن را محسن ترکی برعهده دارد.

در سال‌های اخیر داربی تهران کم گل و عموما کسل‌کننده برگزار شد و همین مساله باعث شد تا از حساسیت و اهمیت آن کاسته شود اما دو برد پرسپولیس در فصل گذشته انگیزه‌ای مضاعف به استقلالی‌ها برای جبران داده است.ضمن این که پرویز مظلومی، سرمربی این فصل استقلال در نزد هواداران متخصص بردن داربی شناخته می‌شود و استقلال را هم به صدر جدول این فصل برده است.

آقای مظلومی در نشست خبری پیش از بازی عنوان کرد که به دنبال بازی تهاجمی است و دوست ندارد بازی صفر بر صفر تمام شود.

در سوی مقابل، برانکو ایوانکویچ هم یک مربی پرتجربه بین‌المللی است که فصل گذشته موفق شد با یک تیم بحران زده استقلال را شکست بدهد و این فصل هم با وجود جایگاه نه چندان مناسب در جدول، نمایش خوبی از سرخپوشان تهرانی ارائه کرده است.

آقای ایوانکویچ هم داربی تهران را غیرقابل مقایسه با تمام داربی‌های دنیا دانسته و گفته که از استقلال کاملا شناخت دارد و تیم حریف نمی‌تواند او را غافلگیر کند.

هادی نوروزی، کاپیتان درگذشته پرسپولیس بزرگ‌ترین غائب این دیدار حساس است و دو تیم برنامه‌هایی را برای بزرگداشت او در نظر گرفته‌اند.

در تیم استقلال جاسم کرار بار دیگر قهر کرده و به نظر می‌رسد در ترکیب نباشد. اومانیا و بابک حاتمی هم غایبان پرسپولیس هستند.

در حال حاضر استقلال با ۲۱ امتیاز صدرنشین است و پرسپولیس با ۱۴ امتیاز در رده هفتم قرار دارد.

در مجموع ۸۰ دیدار گذشته، ۲۴ پیروزی برای استقلال و ۲۰ برد برای پرسپولیس به دست آمده است. ۳۶ داربی هم مساوی شده است.

ناصر حجازی و بهروز سلطانی قبل از در داربی ۲۵

XS
SM
MD
LG