لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۶

کیروش از پاسخ به سوال در مورد شجاعی طفره رفت


کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران
کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران

کارلوس کیروش سر مربی تیم ملی فوتبال ایران در آستانه بازی با کره جنوبی از پاسخ درباره عدم دعوت از مسعود شجاعی بازیکنی که به خاطر بازی باشگاهی مقابل تیمی از اسرائیل کنار گذاشته شد، طفره رفت.

کارلوس کیروش در پاسخ به سوال خبرنگار رویترز در مورد عدم دعوت از شجاعی گفت: «من توضیح بدهم که چرا مسعود شجاعی اینجا نیست؟ من هیچ وقت درباره دعوت بازیکن‌ها در رئال مادرید، اسپورتینگ یا تیم ملی پرتغال توضیح ندادم، چرا الان باید توضیح بدهم که مسعود شجاعی دعوت نشده است؟ موضوعات و مسائلی که تمرکز را بر هم می‌زند باید خارج از فوتبال باشد، حال این مسائل می‌خواهد سیاسی باشد یا مذهبی،‌ اقتصادی یا اجتماعی، آنها نباید در فوتبال تاثیر بگذارند.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: «هدف من این است که شادی و خوشحالی برای مردم به ارمغان بیاورم. من برای مردم کار می‌کنم، فوتبال ورزش مردم است. مهم نیست چقدر دولت‌ها،‌ امپراتورها و پادشاه‌ها سعی می‌کنند آن را کنترل کنند. فوتبال ورزش مردم است و خیلی ساده بخواهم بگویم، من برای مردم کار می‌کنم.»

این در حالی است که مسعود شجاعی، هافبک باتجربه تیم ملی فوتبال ایران، به اردوی این تیم برای بازی مقابل تیم های ملی کره جنوبی و سوریه دعوت نشده است، اما نام احسان حاج صفی در میان اسامی بازیکنان تیم ایران دیده می شود.

شجاعی و حاج صفی عضو باشگاه پانینیوس یونان هستند و به دلیل همراهی کردن این باشگاه در لیگ اروپا و بازی برگشت مقابل تیم مکابی تل آویو، در روزهای گذشته مورد انتقاد و حمله اصولگرایان در ایران قرار گرفته اند. این دو در دیدار رفت در اسراییل حضور نداشتند.

محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش ایران، شجاعی و حاج صفی را متهم به زیر پا گذاشتن «خط قرمز نظام» کرد و گفت آنها جایی در ترکیب تیم ملی ندارند.

هر چند که برخی از بازیکنان قدیمی فوتبال ایران از جمله مهدی مهدوی کیا از شجاعی و حاج صفی حمایت کردند، اما حاج صفی در صفحه اینستاگرام خود متنی منتشر کرد و نوشت « در راه انقلاب و رهبری حرکت خواهیم کرد.»

از متن حاج صفی به عنوان « توبه نامه» یاد شده و گفته شده چون مسعود شجاعی حاضر به انتشار توبه نامه مشابهی نشده از حضور در تیم ملی فوتبال خط خورده است.

قرار است تیم ملی ایران در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی روسیه روز پنجشنبه این هفته در سئول مقابل تیم ملی کره جنوبی بازی کند.

غیر از شجاعی، آندرانیک تیموریان، پژمان منتظری و خسرو حیدری هم به اردوی تیم ملی دعوت نشده اند. سرمربی تیم ملی ایران اما اعلام کرده این بازیکنان همچنان در لیست ۳۷ نفره بازیکنان نخبه مورد نیاز تیم ملی حضور دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG