لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۴

بحران برف در ایران ادامه دارد| قطعی برق۷۰هزارمشترک در گیلان و مسدود بودن راه ۴۰۰ روستا در آذربایجان شرقی


در حالی که بارش برف در استان گیلان متوقف شده اما همچنان وضعیت این استان بحرانی است و بسیاری از راه‌های ارتباطی این استان مسدود و برق بیش از ۷۰ هزار مشترک نیز قطع است.

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه اعلام کرد که در حال حاضر برق ۷۴ هزار مشترک در گیلان قطع است. همچنین از ۷۰۰ هزار خانوار شهری، دو هزار خانوار فاقد آب آشامیدنی و از ۳۲۰ هزار مشترک روستایی ۴۴ هزار مشترک فاقد آب هستند.

مقامات این استان همچنین از قطعی ۲۰درصدی ارتباط های مخابراتی استان خبر داده‌اند.

از سوی دیگر گزارش‌های رسمی حاکی از آسیب‌دیدگی، یک تا سه بنا از ۳۶ سازه موزه میراث روستایی گیلان و ۱۲ بنا در جلگه پس از بارش برف است. اداره کل هواشناسی گیلان هم هشدار داده است که طی ساعات آینده تا فردا با توجه به بارش های پیش بینی شده در استان احتمال بالا آمدن سطح آب و طغیان رودخانه ها در گیلان وجود دارد.

در استان آذربایجان شرقی، نیز خبرها حاکی از مسدود بودن راه نزدیک به ۴۰۰ روستا است که بیشترین راه‌های روستایی مسدود شده در شهرستاهای هشترود، چاراویماق، میانه، سراب و بستان‌آباد قرار دارند.

در حالی بارش برف در برخی از استان ها از جمله استان گیلان تبدیل به یک بحران شده است که با توجه به پیش بینی این بارش ها مسئولان اقدامات لازم را در این مناطق در نظر نگرفته اند. تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیز نشان می دهد که نیروهای امدادی در جاده ها حضور نداشته اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG