لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۷

استفاده از تلفن هوشمند برای برخی از مقامات ایرانی ممنوع می‌شود


یک شرکت روسی از جاسوسی از هتل محل اقامت مذاکره کنندگان ایران خبر داد
یک شرکت روسی از جاسوسی از هتل محل اقامت مذاکره کنندگان ایران خبر داد

مقامات ایران، که به اطلاعات طبقه بندی شده دسترسی دارند، از استفاده از تلفن‌های هوشمند برای انجام وظایف شغلی منع خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران(دفاع غیرنظامی)، روز شنبه ۲۳ خرداد ضمن اعلام این خبر گفت که تلفن‌های هوشمند مصونیت لازم ندارد؛ زیرا اطلاعات وارده شده به آن باقی می‌ماند، نمی توان آنها را پاک کرد و دسترسی به آنها آسان است.

این محدودیت‌ها پس از آن اعلام شده است که گفته شد گزارش‌های مربوط به گفتگوهای هسته‌ای ایران و کشورهای ۵+۱ به وسیله هکرهای ناشناس هک شد.

یک شرکت امنیت کامپیوتری روز چهارشنبه ۲۰ خرد اد گزارش داد یک ویروس جاسوسی کامپیوتری را در سه هتل محل برگزاری مذاکرات اتمی ایران در سوئیس و اتریش کشف کرده است. شرکت روسی کاسپرسکی این ویروس را به جاسوسان روسی نسبت داده‌است.

مقامات کشورهای سوئیس و اتریش اعلام کرده اند که درباره احتمال جاسوسی از هتل‌های محل اقامت مذاکره کنندگان هسته‌ای تحقیق می‌کنند.

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره «کارگذاری سیستم جاسوسی» در هتل محل اقامت تیم مذاکره کننده ایران، از توافق بین وزرای دفاع روسیه و ایران برای همکاری پدافند سایبری دو کشور خبر داد.

اگر چه ایران مقررات ممنوعیت استفاده از تلفن همراه را توسط کارکنانی که به اطلاعات طبقه بندی شده دسترسی دارند، اعلام کرده است اما اجرای این مقررات موکول به تصویب مقامات شده است.

XS
SM
MD
LG