لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

انتشار ترانه «ناشکری» در اعتراض به حکومت ایران


سیامک شیرازی، خواننده ایرانی ساکن ایالت اورگان آمریکا، در اعتراض به حکومت ایران، یک موزیک ویدئو، یا نماهنگ، را در فضای مجازی منتشر کرده است.

این اثر «ناشکری» نام دارد و پروژه هنری مشترکی با بابک امینی، هنرمند نامدار ساکن کانادا، است که این آهنگ را ساخته و تنظیم کرده است.

سیامک شیرازی فعالیت های هنری خود را در اواخر دهه هشتاد میلادی در لس آنجلس آغاز کرد. ولی به دلایل شخصی سال‌ها از عرصه موسیقی دور بود و در نهایت به شهر پورتلند اورگان مهاجرت کرد.

او پس از آشنایی با بابک امینی در شهر تورنتو کانادا، در ماه‌های اخیر چند ترانه مختلف منتشر کرده است.

سیامک شیرازی در گفتگو با صدای آمریکا می گوید: «مهمترین انگیزه من برای بازگشت به عرصه موسیقی، عشق و علاقه به این کار است و علی رغم اینکه شغل و حرفه دیگری دارم ولی تصمیم گرفتم با توجه به نگرش متفاوتی که نسبت به مقوله هنر پیدا کردم، با رویکرد تازه ای و انرژی بیشتری موسیقی را دوباره شروع کنم.»

ناشکری، ترانه ای سیاسی و انتقادی است و سیامک شیرازی با اجرای این اثر از عملکرد مقامات جمهوری اسلامی و سیاستهای حکومت ایران انتقاد می کند.

در تولید موزیک ویدئو نیز از تصاویر قدیمی و دوران پیش از انقلاب ایران استفاده شده است که با حال و هوای نوستالوژیک ترانه همخوانی دارد.

سیامک شیرازی درباره این اثر می گوید: «قصد داشتیم از طریق این آهنگ، چهل سال گذشته ایران را به صورت تاریخی مرور کنیم. خواستیم بگوییم یکی از دلایل اصلی این اتفاقاتی که در کشورمان افتاد، ناشکری مردم بود، ما ایرانی ها، از جمله خود من، طمع کردیم و دنبال چیز بهتری بودیم، ولی به این روز افتادیم. همه ما گول وعده های تو خالی انقلابیون را خوردیم و آنها ما را فریب دادند.»

سیامک شیرازی امیدوار است از طریق این ترانه، پیام خود را به ایرانیان به ویژه نسل جوان انتقال دهد و به عنوان یک هنرمند متعهد، به وظیفه خود در قبال مردم و سرزمینش عمل کند.

او با همکاری بابک امینی ترانه های دیگری را نیز ضبط کرده است که در آینده نزدیک و بصورت رایگان در شبکه های اجتماعی این هنرمند منتشر می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG