لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۸

شرکت های کشتیرانی خارجی کلید رونق گرفتن ایران هستند


لاک ڈاؤن والے علاقوں میں ماسک لازمی ہو گا، ان علاقوں میں پبلک ٹرانسپورٹ، ڈبل سواری اور تجارتی سرگرمیوں پر پابندی ہو گی۔ تاہم اشیائے خورو نوش کی دکانیں اور میڈیکل اسٹورز شام 7 بجے تک کھولے جا سکیں گے۔

خلاصه مقاله ای از جیولیو تِرزی، وزیر خارجه پیشین ایتالیا، در وبسایت نیوزویک

شرکت های کشتیرانی خارجی در پرداخت هزینه های تخلیه، پهلو گیری و دیگر هزینه های بندری در ایران ممکن است گرفتار همکاری با نهادهای تحت کنترل سپاه پاسداران بشوند. سپاه به طور موفقیت آمیزی نقش اش را در این صنعت پنهان کرده است.

لایه های مالکیت بسیار پیچیده است. از جمله شرکت تحت کنترل سپاه مانند «تایدواتر خاورمیانه» که در شش ترمینال و بندر از جمله عسلویه در بوشهر، بندر انزلی در گیلان، بندر امام خمینی در استان خوزستان، بندر خشک آپرین در تهران، بندر امیرآباد در استان مازندران و بندر خرمشهر فعالیت دارد، پیشاپیش تحت تحریم خزانه داری آمریکا قرار گرفته است.

شرکت تایوانی «ینگ مینگ» که بزرگترین شرکت حمل و نقل دریایی در جهان است گفته بود آوریل امسال کار با ایران را متوقف می کند. اگر این تصمیم پیامدش خروج دیگر شرکت ها از همکاری با ایران، کشور عمده حامی تروریسم، باشد شریان حیاتی ایران برای فروش نفت و گاز و در نتیجه سرمایه گذاری خارجی متوقف خواهد شد.

سرمایه گذاران خارجی با این خطر روبرو خواهند بود که گروه تروریستی تحت تحریم های بین المللی را تقویت کرده باشند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG